Murat Uzun'dan o habere yanıt!

Murat Uzun'dan o habere yanıt!

Murat Uzun'dan o habere yanıt!

Zonguldak Belediye Başkan vekili Murat Uzun bir yerel gazetede; "Muhtarlara ahlaksız teklif" başlıklı habere tepki gösterdi.
Murat Uzun yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Yaklaşık bir haftadan beri bildiğiniz gibi vekâleten ben görev yapıyorum. Bugün basına yansıyan .in haberde ben hedef gösterildim. Muhtarlara ahlaksız teklif başlığının yanında da şahsımın resmi var. Bu şekilde bir haber içeriğinde gösterilmiş. Bizim belediye olarak muhtarlarımız toplayıp İstanbul seçmelerinden Zonguldak'ta olup AK Parti'ye oy verebilecek olan seçmenleri İstanbul'a taşıma noktasında bir irade koyduğumuz gibi bir iftira ile karşı karşıya kaldık. Manşet olarak da muhtarları ahlaksız teklif diye bir manşet. Bu çok çok büyük bir iftira konunun aslını kamuoyunu bilgilendirme noktasında anlatabilmek üzere buraya sizleri davet ettik. Biz Zonguldak Belediyesi olarak seçildiğimiz andan itibaren ve muhtarlarımızla beraber koordinasyonu sağlayabilmek adına daire müdürlerimizden bir kişiyi Sayın Kenan Şeref'i hep beraber muhtarlarımızla yaptığımız bir toplantıda koordinasyon sorumlusu olarak tayin edildi ettik ve tüm muhtarların bir arada bulunduğu WhatsApp grubu oluşturduk. Dağınıklığı ortadan kaldıralım herkesin talebi olacak bunlar amacına rahat hızlı bir şekilde ulaşabilirsin diye bir sistem üzerinde çalıştık ve bu şekilde yol almaya gayret ediyorduk . aman zaman hem Belediye Meclis üyelerimizin de katkısı ile beraber muhtarlarımızla beraber Bu doğrultuda çalışmalara devam ederken toplantı düzenledik. bu toplantının amacı yine muhtarlarımızın sorunlarını sıkıntılarını dinlemek, aksayan yönler olduğunu biliyoruz onları da biz nasıl çözebiliriz, ne yapmak lazım, nasıl geliştirmek lazım hem bunların tartışalım hem taleplerini değerlendirelim, hem de bu doğrultuda bazen talepler olabiliyor. Hangi siyasi partiye sahip olursa olsun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun Eğer vatandaşlarımızdan bu yöndeydi. Bir talep olursa seçmen iradesinin sandığa yansıtmak üzere muhtarlarımıza eğer size böyle bir talep geliyorsa Biz de bu konuda destek olmaya çalışırız, sizin yükünüzü hafifletmek adına diye söylenen , bundan ibaret Ama  tamamen çarpıtılarak buna ilişkin tepki gösterdiğini toplantıyı terk ettiğini ve enteresan arkadaşlar bu toplantıyı benim başkanlığımda yapıldığını söyleyerek böyle bir haber yapılıyor. 
Benim bu toplantıyla ilgili bir alakam yok. bu muhtarlardan sorumlu daire müdürümüzün muhtarlarla yaptığı toplantıda ve toplantıya Belediye Meclis üyelerimiz de katkı vermek üzere iki arkadaşımız bu toplantıda yer aldı. bütün durum bundan ibaret. ben bu vesile ile özellikle bu haberi yapan kişiyi basın toplantısında özellikle davet et mesaj attım cep telefonundan aradım ancak kendi telefonunu da açmadı döneceğim dedi dönmedi, şu anda bu basın toplantısına da gelmedi. Bir kez daha söylüyorum bu insan onuruyla oynamaktır. bir haberim başına muhtarlara ahlaksız teklif yapıp yazıp ondan sonra Bunun yanına bir resmi koymak ahlaksızlığın ta kendisidir şerefsizliğin tak öyle bir basın anlayışı böyle bir basın ahlak olmaz bu arkadaşımızı gerçekten akıllı olmaya kendisine çeki düzen vermeye davet ediyorum. bu zihniyetteki bir habercilik topluma da zarar verir, kurumlara da zarar verir, basına da zarar verir. bu anlayıştan dönsünler. bize bir telefon açıp da sorsunlar işin aslı nedir diye hiç bunları yapmadan böyle bir haberi yapmak bu haberi okuyan insanlar benim için ne düşünür, benim belediyem için ne düşünür, muhtar için ne düşünür, insan bunu düşünmez mi Allah aşkına ya bu kadar bu kadar haysiyetsiz onursuz ne haber yapılmaz. bu konuda da açık ve net bir şekilde eleştirimi dile getiriyorum ve bu haberi yapan gazeteyi kınıyorum durum bundan ibarettir basınımızın vesilesiyle bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Biz eleştiriye açığız farklı görüşlere açık bunların konuşulmasından mutluyuz tartışmasından mutluyuz kamuoyunu yanıltmak kamuoyunu yanlış yönlendirmek bir düşünce asla hiçbir arkadaşımız da yok. gerçekten iyi niyetle beraber elimizden geldiğince görev sürenizi Zonguldak'a hizmet etmek için buradayız ve bunun için elimizden gelen gayreti hep birlikte yapacağız. biz de bu konuda açıkçası destek bekliyoruz bu şekildeki haberler bizi son derece yıpratıyor ve üzüyor motivasyonunuzu aşağıya çekiyor. en önemlisi de psikolojimizi bozuyor buna hakları olmadığını düşünüyorum.”
YKS SINAVI İÇİN ÇALIŞMA YAPTIK
Yapılan sınav konusunda açıklamada bulunan Belediye Başkan Vekili Murat Uzun, "Üniversite sınavımız ile ilgili belediyemiz çalışmalarına devam et kendi haline bırakmış değiliz keyfinizi elimizden geldiğince şehir içerisinde dolaşan eksiklerimiz var yapılabilecek müdahale gerektirecek bir şey olursa bunlara müdahale ediyoruz" dedi.
ASFALT İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK
Asfalt ihalesini gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkan Vekili Murat Uzun, "Aslında genel anlamda seçim süreci boyunca seçim sonrasına hazırlık noktasında başkanımızın koordinasyonunda seçim çalışmalarını yürütürken zaten bir yandan sorunları da tespit ediyorduk.ben bu bir haftalık süre içerisinde daha çok başkanımızın giderken bıraktığı takip edilmesi gereken işlerim özellikle takipçisi olmaya gayret ettik. Dairelerimizin rutin işlerinin yürütülmesinde takip ettim. önemli bir ihalenin imzasını atmak bana nasip oldu. Yaklaşık 4 mahallenizin yol problemi ile ilgili en önde olan asfalt ihalesi ihaleye çıktık".dedi.
KAPUZ PLAJI NE EKSİKLERİ GİDERİLECEK
Kapuz plajı eksikliklerini giderileceğini bilekten Murat Uzun, "Ayrıca Kapuz plajı eksiklerinin giderilmesi söz konusu olduğu bütün arkadaşlarımız da Meclisi arkadaşlarımızla beraber daire amirlerinize çok yoğun çalıştık. önceliğiniz Karaelmas ve 10 Temmuz Mahallesi'nde problemler çok fazla ve Çaydamar önceliğiniz burası ama biz hem belediye meclis üyesi arkadaşlarımız bana başkanımızın koordinasyonunda köklü bir değişim sağlamak adına 19 mahallemizin asfalt ana arterler ara yolda bunun yanında diğer ara sokaklar sadece yollar bir kaldırımlar Park alanları, gezi alanları gibi bütün bu altyapı ihtiyaçlarını bir yandan değerlendiriyoruz. Daire müdürleri ile toplantı yapıyoruz. bu konuda daha büyük bir kaynak gerekiyor dolayısıyla  işte o konuyla ilgili alternatiflerimizi biliyoruz, neler yapabileceğimizi biliyoruz, bunlarla ilgili en doğru adın hangisi onu da kendi içimizde tartışıyoruz.
benim öngörüm bu iki yıl içerisinde özellikle yol kaldırım park bahçe peyzaj düzenlemeleri gibi ihtiyaçlarımız şehrimizin temel ihtiyaçlarından önemli mesafe alabileceğinizi öngörüyorum. bu konuda çalışmalarımız başladı. Başkanımızın koordinasyonunda devam ediyor ama biz şu anda da çok acil durumda 10 Temmuz felaket. yani orada geç kaldık ama belli bir süreci var. İhaleye çıktık ve bir sürü görüşme yaptık işte şimdi ihale süreci tamamlanacak. Bunların hepsinin hukuki prosedürleri var. Hazırda bir asfalt imkanımız olsa hemen dökerdik ama böyle bir imkan yok. Dolayısıyla mecburen hukuki süreci işletiyoruz. Başkanımızın daha önce açıkladığı gibi eylül ekim ayı sonuna kadar belli bir mesafe alacağız inşallah" dedi.
SU BORCU OLANLAR BORCUNU YAPILANDIRDIM ÇAĞRISI
Yüksek oranda su borcu olanlara borçlarının yapılandırması çağrısında bulunan belediye başkan vekili Murat Uzun sözlerine şu şekilde devam etti: “Su yapılandırması vatandaşlarımızı bilgilendirmiştik, su kesintisi bu noktada özellikle borcu büyük olanlarından başlayarak belli bir miktar üzerinden onların suları kesildi. Diyoruz ki yapılandırma sağlansın bu konuda çok ciddi bir sıkıntı var borçları ödeme ve ödemeyi çok birikmiş şimdi yapılandırmada bile zorlanıyorlar. Biz de elimizden geldiğince bu konuda çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu vesile ile bir kez daha çağrı yapıyoruz vatandaşlarımız gelsinler mağdur olmasınlar biz onlara yardımcı oluyoruz. %30 peşinat istiyoruz, geri kalanını 12 taksit olarak taksitlendirme yapıyoruz. Bu doğrultuda hem belediyenin gelirlerini düzene sokmaya gayret ediyoruz ama vatandaşımızın tekrar bu konuda yükünün ertelenmesi açıkçası belediyenin içinde önemlidir. Vatandaşımızın durumu çok kötü. Biz hazırız onlar da bize gelsin Biz de onlara yardımcı olalım diyoruz ."

Gündem

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48