Nöbet tutuyorlar!

- Alaplı ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle su seviyesi yükselen çayda balıkçılar, olası sel felaketine karşı teknelerinin zarar görmemesi için nöbet tutmaya başladı

Nöbet tutuyorlar!

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle su seviyesi yükselen Alaplı Çayı'nda balıkçılar, teknelerinin zarar görmemesi için nöbet tutuyor.

İlçede gece saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yüzünden balıkçılar, Alaplı Çayı'ndaki mendireğe sığındı.

Balıkçı barınağındaki hırsızlık olayları nedeniyle teknelerini Alaplı Çayı kenarındaki alana bağlamak zorunda kalan 10 balıkçı, su seviyesinin yükseldiği çayda teknelerinin zarar görmemesi için nöbet tutuyor.

Balıkçı Tahsin Turan, yaptığı açıklamada, sağanak nedeniyle Alaplı Çayı'nda su seviyesinin yaklaşık 5 metre yükseldiğini iddia etti.

Olası sel tehlikesine karşı 10 balıkçının teknelerin başında nöbet tuttuğunu ifade eden Turan, şöyle konuştu:

"Akşam saatlerinde etkili olan ve şu anda devam eden fırtına ve sağanak nedeniyle teknelerimizi barınak yerine Alaplı Çayı'ndaki alana bağladık. Balıkçı barınağında sürekli hırsızlık olayları oluyor. Mazotumuz ve teknedeki eşyalarımız çalınıyor. Buna kimse de bir çare bulmuyor. Biz de mecburen çayın kenarında teknelerimizi bağlıyoruz. Sağanak nedeniyle çaydaki su seviyesi yükseldi. Akşamdan bu yana teknelerin başında olası bir sele karşı nöbet tutuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 22:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48