O müdür serbest!

O müdür serbest!

O müdür serbest!

Zonguldak’ta okul müdürü ile arkadaşının jandarma ekiplerince durdurduğu aracında uyuşturucu madde ele geçirildi. Okul müdürü adli kontrolle serbest bırakılırken esnaf olan arkadaşı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, bir aracın Filyos beldesine uyuşturucu götürüleceği haberini alan Jandarma yol güzergahında bulunan Çömlekci Köprüsü’nde güvenlik önlemi alarak aracın geçiş yapmasını bekledi. Jandarmanın ‘dur’ ihtarına uymayan şahıslar kaçmaya çalışırken yakalandı. Araçta bulunan Akçahatipler Ortaokulu Müdürü Tuncay Ö., ve Volkan U., tutuklanma kararıyla mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen okul müdürü Tuncay Ö., "Yolda giderken bir anda jandarmaları gördüm. Aracımın muayenesi olmaması sebebiyle sıkıntı yaşayacağımı düşünerek direksiyonu kırdım ancak belli bir süre sonra jandarmalar bizi yakaladı. Volkan U.’dan ele geçirilen 449 adet extacsy hapla kesinlikle alakam yoktur. Ben onun üzerinde uyuşturucu hap olduğunu bilmiyordum" dediği öğrenildi.

Şüpheli Volkan U. ise "Üzerimde bulunan 449 adet hapı önceden satmayı düşünmüştüm. Ancak sonradan vicdan yaparak denize atmaya karar verdim. Ben fazlasıyla borç harç içerisinde olan birisiyim. Bir sürü yere borcum var. Kendi içimde sorunlar yaşadım. İlk etapta 449 adet hapı alırken yaşamış olduğum sorunlar nedeniyle satmayı düşünsem de sonradan satmamaya karar verdim. Olay tarihinde evimdeydim. Tuncay’ı telefonla aradım. Evime gelmesini ve çay içeceğimizi söyledim. O da kabul etti. İlk önce konuştuğumuzda Filyos’a gitmekten bahsetmedim. Sonra benim yanıma evime gelince kendisine Filyos’ta hava alalım mı, dedim. Ben kesinlikle Tuncay’ı aradığımda veya evimde beni Filyos’a bırak demedim" dediği öğrenildi.

Şüphelilerden Volkan U., "Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan tutuklanırken, Akçahatipler Ortaokulu Müdürü Tuncay Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48