O Otomobil Kızılay Yararına Satılacak

O Otomobil Kızılay Yararına Satılacak

O Otomobil Kızılay Yararına Satılacak

Zonguldakta yaşayan 75 yaşındaki Emine Kardaşın, 16 yıl önce vefat eden eşinden hatıra kalan ve Kızılaya bağışladığı klasik otomobil satışa çıkartılacak.
Kilimli ilçesine bağlı Göbü köyünde yaşayan 75 yaşındaki Emine Kardaş, geçen 19 Eylülde Almanyadan 40 yıl önce getirtilen otomobili Kızılaya bağışladı. 1979 model otomobilini 16 yıldır garajda sakladıklarını ifade eden Emine Kardaş, 16 yıl önce eşini kaybettiğini, eşinden hatıra kalan otomobili kullanacak kimse olmadığı için Kızılaya bağışladığını söyledi. Kardaş, Eşim arabasını çok seviyordu. Araba 16 yıldır burada, garajda duruyordu. Rahmetli olduktan sonra ben de ondan kalan aracı Kızılaya niyet ettim. Aracı benden çok kişi istedi ama ben vermek istemedim. Çünkü aracı birinde görürsem kötü olurum diye Kızılaya bağışlamaya karar verdim ifadelerine yer verdi.
70 bin kilometrede olduğu öğrenilen otomobil ise Kızılay yararına en iyi teklifi veren kişiye satılacak. 11 Ekim 2017 günü saat 11de Şehit Hasan Bilgin Kan Alma Biriminde yeni sahibini bulacak. Otomobilin açılış fiyatı ise 12 bin lira olarak belirlendi.

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48