Ölçü aletleri ile ilgili önemli uyarı!

Ölçü aletleri ile ilgili önemli uyarı!

Ölçü aletleri ile ilgili önemli uyarı!

Zonguldak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, ölçü aletlerine ilişkin uyarılarda bulundu. Milli ekonominin ve ticaretin gereklerine ve kamu yararına uygun olarak kullanılan her türlü ölçü ve ölçü aletinin doğru ayarlı ve uluslararası birimler sistemine uygun olarak imal edilmesi ve kullanılması kanun gereği olduğu hatırlatılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

2 BİN ÜZERİ

"Akaryakıt istasyonlarında bulunan akaryakıt, LPG, CNG, Adblue, Mobil Tanker Sayaçları ve Lastik hava sayaçları, Eczanelerde bulunan kütle setleri ile Kapasitesi 2 bin kilogramın üzerinde olan basküller için Muayene başvuruları https://basvuruportal.tse.org.tr portalı üzerinden 29 Şubat 2020 tarihine kadar Türk Standardları Enstitüsü'ne elektronik ortamda yapılacaktır. 2 BİN VE ALTI Kapasitesi 2 bin kilogram ve altında olan, I, II, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, okuma ve çıktı verebilme özelliği ile yazar kasa veya başka bir cihaza bağlı çalışma özelliği bulunan tartı aletleri ile diğer elektronik tartı aletleri muayene başvuruları 29 Şubat 2020 tarihine kadar Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servislerine yapılacaktır. Hız İhlal Tespit Donanımları, egzoz gazı emisyon ölçüm cihazları, takograf, taksimetre, ısı sayaçları muayene başvuruları ilgili muayene servislerine yapılacaktır. Bakanlığımızdan muayene ve damgalama yetkisi almış Yetkili Muayene Servislerine (http://msurapor.sanayi.gov.tr/) adresinden ulaşılabilir.

BAŞVURUDA BULUNACAKLAR

Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2 bin kilogram ve altında olan III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri. Yay ve elektronik tertibatı bulunmayan tartım kapasitesi 2 bin kilogram ve altında olan mekanik tartı aletlerinden; masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli terazi kullanıcıları tarafından 29 Şubat 2020 tarihine kadar Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına başvurulmalıdır.

ZONGULDAK VE ÇAYCUMA'DA VAR

Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurlukları; Zonguldak ve Çaycuma Belediye Başkanlıklarında mevcuttur. Belediye Başkanlıkları, Elektrik ve Doğalgaz Dağıtım Firmaları tarafından 10 yılını doldurmuş şebekelerinde takılı olan su, elektrik ve doğalgaz sayaçları için müracaatlar; İlgili https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.xn--trzerinden-beb Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne, yapacaklardır. İlgililerin cezalı duruma düşmemeleri, süresi içinde yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri hususu"


 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39