Otobüs şoförü Bahar, "Ben 'oturun' dedim oturmadılar.

Otobüs şoförü Bahar, "Ben 'oturun' dedim oturmadılar.

Otobüs şoförü Bahar, "Ben 'oturun' dedim oturmadılar.

ZONGULDAKın Kilimli İlçesi Gelik Beldesinde maden işçilerinin kömür karası iş elbiseleriyle bindikleri halk otobüsünde, Koltuklar kirlenmesin diye ayakta yolculuk etmesi otobüsün güvenlik kamerası ile de kaydedildi.  Otobüs şoförü Ogün Bahar, Ben oturun dedim oturmadılar. Israr ettim ama oturmadılar dedi.
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğündeki maden ocağında çalışan 6 işçi, dün akşam iş çıkışında kullandıkları asansör arızalı olduğu için müesseseye bağlı Gelik İşletme Müdürlüğü maden ocağından çıktı. Madenciler, Gelikten Kilimlideki müesseseye gitmek için yer altında çalıştıkları kömür karası iş elbiseleriyle halk otobüsüne bindi. İşçiler, otobüsün boş koltuklarını kirletecekleri düşüncesiyle 5 kilometrelik yolu ayakta gitti.
Arka koltukta oturan yolcu Aslı Ertürkün, cep telefonu ile çektiği madencilerin fotoğrafı sosyal medyada büyük ilgi görürken, o anlar otobüsün güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntüde maden işçilerinin boş olan otobüste ayakta yolculuk ettiği görülüyor. Otobüs şoförü Ogün Bahar, TTKda çalışan işçilerin normalde iş elbiseleriyle kurumdan çıkmadığını söyleyerek şöyle konuştu:
Maden işçileri normalde iş elbiseleriyle dışarıya çıkmazlar. O zaman asansör bozulmuş Karadonda. Gelikten çıkmışlar dışarı. Karadona gitmek istediler. Ben de onları gördüm aldım. Bindiler otobüse. Oturun dedim. Oturmak istemediler. Israr ettim, ama oturmadılar. Ben de onları müesseseye bıraktım. Bizim insanımız çöpünü yere atıyor ama madencimiz üstleri pis diye koltuğa bile oturmuyor.

 

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48