Özbakır'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Özbakır'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Özbakır'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır , 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Özbakır mesajında şu ifadelere yer verdi;
Milli mücadelemizin bağımsızlık ateşi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Samsunda yakılmış, 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanı ile zafere ulaşmıştır.
Son dönemlerde ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya çalışan birçok faaliyetin yaşandığı bir süreçten geçen ülkemiz, milletimizin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetin 94. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.
Cumhuriyet, şanlı tarihimizdeki yeniden dirilişin adıdır. Milletimizin ortak iradesi ve büyük bir iman gücü ile mücadele ederek kazandığı bir bağımsızlık ve özgürlük zaferidir. Cumhuriyeti yaşatmak, yüceltmek en büyük vazifemizdir. Milli iradenin ve demokrasinin en büyük teminatı olan, Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürkü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi; saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Bugün bize miras bırakılan bu destansı tarihe ve Cumhuriyetimize sadakatle sahip çıkıyoruz.
Bizlere ve gelecek nesillere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı olmaktır.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde öncelikle başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere bu uğurda canını hiçe sayan tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, halkımızın bu mutlu ve gururlu bayramını kutluyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48