ÖZBAKIR'DAN YERLİ OTOMOBİL ATAĞI

ÖZBAKIR’DAN YERLİ OTOMOBİL ATAĞI

ÖZBAKIR'DAN YERLİ OTOMOBİL ATAĞI

Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Zonguldak ile ilgili yatırımlar konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Son günlerde ülkenin ve Zonguldak’ın gündemine oturan yerli otomobilin üretiminin şehrimizde yapılması konusunda çalışmalarını sürdüren Özbakır, konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Saadet Oruç’u Beştepe’de ziyaret etti.
Ziyaret sırasında, yerli otomobil üretimi için Zonguldak’ta çok uygun arazilerin bulunduğunu belirten Hüseyin Özbakır, ayrıca otomobil sanayisi için gerekli alt yapının da şehirde mevcut olduğunu vurguladı. Tüm bunların yanı sıra Ereğli’de Kurulu bulunan ERDEMİR tarafından otomobilin ana elemanlarından biri olan saç üretiminin de yapıldığını, bunun da hem maliyet hem de şehir için artı bir unsur olduğunu ifade etti.
Ereğli doğumlu olan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç da, tüm bunları göz önünde bulundurarak, konuyla ilgili gerekli desteği vereceğini söyledi. Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Saadet Oruç bilindiği gibi 2015 yılından itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanlığını yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48