Plajda Arı Alarmı

Plajda Arı Alarmı

Plajda Arı Alarmı

ZONGULDAKın mavi bayraklı tek plajı Kapuzda artan arı sokma şikayetleri üzerine açıklamada bulunan idari sorumlu Mustafa Kaya, sahile gelenlerin tuvaletleri kullanmamasından şikayet etti. Kaya, Her gün 2-3 bin kişi plajımızda var ama maalesef tuvaletlerimiz bomboş. Arı sokmaları vakaları geliyor. Arı dağda, kırda, çimende olur. Maalesef arı kumsala kadar geldi dedi.
Hergün binlerce insanın denize girerek serinlediği, kendin en göze plajlardan Kapuzda halk son zamanlarda yaşanan arı sokmalarından yetkililere şikayette bulunmaya başladı. Zonguldak Belediyesinin işlettiği 230 metre uzunluğundaki plajın idari sorumlusu Mustafa Kaya, sahile gelen halkın bıraktığı çöpler ve tuvalet ihtiyaçlarını tuvalette gidermemeleri nedeniyle arı ve sineklerin kumsalda insanları rahatsız ettiğini söyledi. Temizlik görevlilerinin sahili temizlediğini ancak insanların plajı temiz bırakmaları gerektiğini ifade eden Kaya, şöyle konuştu:
Denize kesinlikle herhangi bir kanalizasyon sızma olayı yok. İnsanımızdan şunu istiyoruz. Tuvaletlerimiz mevcut. Arıtma tesisimizde çalışıyor. Ama lütfen tuvalet ihtiyaçlarınızı tuvalette kullanın. Denizimizi biz kirletmediğimiz süre içerisinde denizimiz çok temiz. Buna özen göstermemiz lazım. Her gün 2-3 bin kişi plajımızda var ama maalesef tuvaletlerimiz bomboş. Arı sokmaları vakaları geliyor. Arı dağda, kırda, çimende olur. Maalesef arı kumsala kadar geldi. Neden? Kumsalda karpuz yenilirse bu karpuzlar düzgün şekilde çöplere atılmazsa bu hayvan gelecek. Kovmak istediğin zaman da sizi ister istemez sokacak.
ÇOCUĞUNUN TUVALETİNİ KUMSALA YAPTIRAN VAR
Kaya, halkın plajdaki tuvaleti kullanmak yerine kumsalı tercih ettiğini söyleyerek, Kadın çocuğunun tuvaletini kumsala yaptırıyor. Ben bunu görüyorum. Böyle olaylarla da karşılaşıyoruz. Onun için duyarlı olmamız lazım. Bilinçli olmamız lazım dedi.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48