PTT 179'uncu yılını kutladı

PTT 179'uncu yılını kutladı

PTT 179'uncu yılını kutladı

PTT’nin 179’ncu kuruluş yıldönümü Zonguldak’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Zonguldak PTT Başmüdürlüğü tarafından, Valilik binası önünde düzenlenen etkinlikler kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız okundu.

Törene; Zonguldak PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli ve PTT çalışanları katıldı. Törenin ardından,  Müdürlüğe bağlı araçlar konvoy oluşturup şehir turu attı.

Günün anlam ve önemini belirten PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli, konuşmasında, “PTT bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor” diyerek şu ifadelere yer verdi.

“PTT’NİN UZUN YILLARA DAYANAN TECRÜBE VE BİRİKİMİ, DÜNYA POSTA SEKTÖRÜNE YÖN VERİYOR”

“Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor. İki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT AŞ, bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 179 yıllık bilgi ve birikimiyle geleceğe ışık tutuyor. Kurulduğu günden bu yana tecrübesi, yenilikçi bakış açısı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini arttıran PTT; hayatın her alanında vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Türkiye’nin her köşesine daima hizmet götürmeyi ilke edinen PTT, yurt içindeki güçlü ve karar alıcı konumunun yanı sıra Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle de faaliyetlerini sürdürüyor.

1840 yılında bir Posta Nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin yanında “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, insan odaklı hizmet anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya’daki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için tecrübesini yenilikçi vizyonuyla birleştiren PTT, zamanın koşullarına uyum sağlamak için, güçlü geleneğinden beslenip, sağlam bir iradeyle çalışmalarını sürdürüyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT, ‘gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak’ ilkesiyle bugün de aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor.

179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sunan PTT’nin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimi, dünya posta sektörüne yön veriyor. PTT, 2023 hedeflerine ulaşmak için sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Zonguldak PTT Başmüdürlüğü olarak bugün itibariyle il genelinde; 13 Merkez Müdürlüğü, biri mobil şube 19 PTT Şubesi, 10 PTT Acentesi, 33 ATM ve 65 araç ile Zonguldak halkına hizmet vermekteyiz.” diye konuştu.

179 NUMARALI MÜŞTERİYE HEDİYE VERİLDİ

Törenin ardından Barış Pınarı Harekatına katılan Mehmetçiğe selam çakan Zonguldak PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli ve PTT personelleri Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret ettiler.

PTT’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Merkez PTT Şubesinde 179 numaralı müşteriye PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli tarafından genel müdürlüğün hediyeleri verildi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48