PUSULA'DAN BİR YALAN DAHA!...

PUSULA’DAN BİR YALAN DAHA!...

PUSULA'DAN BİR YALAN DAHA!...

Kamuoyunca içeriği ve uygulamaya çalıştığı maddi çıkar amaçlı yayın politikası ile çok iyi tanınan Pusula Gazetesi, bu emellerine ulaşamayınca eski dostlarını bile karalama kampanyalarına girdiği herkes tarafından biliniyor.
Dünde grubumuzun CEO’su Yasin Hamzaçebi’nin üzerine ısrarla oynadığı oyun ve karalama kampanyasını devam ettiren Pusula Gazetesi, yaptığı yalan haberde, Hamzaçebi’nin, savcılık tarafından 100 yılı aşkın hapis istemi ile yargılandığını yazarak, kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, itibar zedelemeye çalışması şaşkınlıkla karşılandı.
BÖYLE BİR SAVCILIK MÜTAALASI YOK
Söz konusu YALAN haberle ilgili olarak açıklama yapan Yasin Hamzaçebi;
“Böyle bir savcılık mütalaası yok” dedi.
Ali Rıza Tığ’ın, geçmişte gazete ve televizyonunu kendisine satmak için aracılar gönderdiğini ifade eden Hamzaçebi;
“Yaptığı hatalar yüzünden, gazetesinin ekonomik sıkıntıda olduğu herkes tarafından bilinen bu şahıs, herkesten avanta koparmanın derdinde. Paranız yoksa size selam bile vermez.
Yayınladığı haber tamamen uydurmadır, savcılığın da öyle bir mütalaası bile yokken, yalan yanlış haberlerle, iftiralarla, sansasyon yaratmaya çalışıyor.
Yaptığı yayınlarla ADALET mekanizmasını etki altında bırakmaya çalışması, savcılık ve mahkeme konularında böyle asılsız haberleri rahatça nasıl yapabiliyor. Bunu daha önce de birçok şahıs üzerinde denedi. Bunun bir yaptırımı olmalı.
GAZETE VE TELEVİZYONU BİZE SATMAK İSTEDİ ALMADIK
Geçmişte, bize gazetesini ve televizyonunu satmak için Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık’ı bana aracı gönderdi. Ben de kendilerine böyle şantajcı televizyon ve gazeteyi satın alamayacağımızı ifade ederek, teklifi reddettim. Bunun akabinde bize karşı itibar zedeleyecek haberler yaptığı kamuoyunca biliniyor.
EMNİYETÇE BELGELENDİ
Tüm halkımızın da bildiği gibi, emniyet güçlerinin bir operasyonu sırasında, telefon dinlemesine takılan Ali Rıza Tığ’ın, karşı taraftan aldığı talimatlarla haber yaparak, şahıslar üzerinde baskı kurmaya çalıştıkları da emniyetin bizzat tutanaklarında yer almaktadır.
Yine şantaj için bir sendikacıya “vibratörle” ilgili haberler yayınladığı. Bununla ilgili olarak polisin gazeteye baskın yaptığı biliniyor. Sonrasında da sendikacı hayatını kaybetmişti.
İHALE ALANLARA BASKI
Ayrıca Pusula gazetesini kullanarak, ihalelerde kimler için avantaj sağlamaya çalıştığı ve yine aynı yolla geçmişte hangi siyasilere ne çıkarlar sağlamaya çalıştığı, devletin bürokratlarını bile baskı altında tutmaya çalışarak yine kendisine ve bazı kişilere maddi çıkar sağladığı yönünde gazetemize gelen ihbarlar da var bunları araştırıyoruz.
FETÖ BAĞLANTISI
Ve yine yaptığı yayınlarda, FETÖ’cü diye bazı kişileri zan altında bırakacak haberler yaparken, kendisinin ve yakın akrabalarından bazı isimlerin bu örgüt ile yakın ilişki içinde bulunduğu yönünde de ihbarlar almaktayız.
Bu araştırmanın sonuçlarını da yayınlayacağız ki zaten tüm kamuoyunun bildiği şantajcılık yönünü bir kez daha ispatıyla ortaya koyacağız.
YAYINDAN MEN EDİLMELİ
Yalan ve şantaj içerikli haberlerinin yanı sıra, kurulduğu günden buyana belden aşağı yazılarla, ağıza alınmayacak cümlelerle, yakın geçmişte gerek internet sitesinde gerekse gazetesinde kullandığı argo ifadeler yüzünden basın ile ilgili her platformda bu gazetenin yayından men edilmesi gerekliliğini vurgulayacağız.
Çamur at izi kalsın şeklindeki yalan haberleri ile bizi yıldıramaz. Çebi Grup olarak yasal yollara başvuracağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 18:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
senol
senol - 5 yıl Önce

yasın bey senı herkez bılıyor sen işine bak kopeklerın sonu geldı son cırpınısları

murat
murat - 5 yıl Önce

yasın abı bız maasımızı gununde alıyoruzya senden ALLAH razı olsun meyve veren agac boyle oluyor sen buyudukce ıtler onune cıkacak verme kemık onlara

ereglılı
ereglılı - 5 yıl Önce

yasın bey yakıtımı sızden alıyorum ve gazetenızı ınternetten takıp adıyorum once kacak mazot dedı fosss sımdı dayınızla sızı vuruyor ama ben sanalı tanıyorum bunlarda ısmaıl amca adamdı gerısı yalan sen dogru yoldasın takma ahlak yoksullarını kafana

ercan
ercan - 5 yıl Önce

cebi grubu onurlu ceosuyla yatırımlara dahada agırlık verın bence sız sozu bes para etmeyen kısılerın oyununa gelmeyın ıstıhdam saglayın yeter saygılar

atilla
atilla - 5 yıl Önce

senı bılen bıliyor,,martı bokuyla denız kırlenmez abi..

Alper
Alper - 5 yıl Önce

Meyve Veren Ağaç Taşlanırmış,Bi Dünya İşçiye Ekmek Kapısı Aç , Napsınlar Çekemiolar Demekki :)

İBRAHİM
İBRAHİM - 5 yıl Önce

yasın abi senın herkez babacan tavrını bılıyor,Allah yolunu acık etsın HAVLASIN DURSUN,FETONUN MEDYASI..

KADİR
KADİR - 5 yıl Önce

YASIN ABIM EMRIN YETER EMRIN ,,

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48