REKABET GÜCÜ OLAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİMİZE İNANCIM TAMDIR

MİLLETVEKİLİ POLAT TÜRKMEN, REKABET GÜCÜ OLAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİMİZE İNANCIM TAMDIR

REKABET GÜCÜ OLAN BİR NESİL YETİŞTİRECEĞİMİZE İNANCIM TAMDIR

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, İlköğretim Haftası ve yeni eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, bir ülkenin kalkınması ve müreffeh milletler arasında yer alması için sağlam bir eğitim sistemine sahip olmasının önemine dikkat çekti.

“Bizler bu şuurla, son yıllarda ülkemizin en büyük eğitim atılımlarını gerçekleştirmek ve geleceğimize yön verecek projeler üretmek gayreti içinde olduk” ifadesine yer veren Polat Türkmen Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan büyük yatırımlarla maddi yetersizlikler nedeniyle eğitim öğretim olanakları yetersiz olan, kültür, sanat ve bilim etkinliklerinden mahrum kalan çocuklara birçok imkan sağlandığını vurguladı.

Gerçekleştirilen bir dizi reform sonucunda, eğitim sisteminin daha modern ve daha özgürlükçü bir yapıya kavuştuğunu kaydeden Türkmen, mesajında “Böylece hangi dine mensup olduğuna, hangi dili konuştuğuna bakılmaksızın çocuklarımız, değerlerinden ayrılmayarak eşit ve özgür eğitim haklarına kavuştular” değerlendirmesini yaptı.

Son 10 yılda, eğitimde teknoloji ve bilimin ön plana çıkarıldığını, Türkiye’nin her köşesine bilgisayar ve elektronik ekipmanlar gönderildiğini ifade eden Türkmen, öğrencilerin teoride değil pratikte de bilimi öğrenme ve uygulama imkanı bulduğunu belirtti.

Milletvekili Türkmen, mesajını şöyle sürdürdü: “Gayemiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi birey olma bilincine sevk eden, onların birer vatandaş olarak ülkelerine ve milletine faydalı olma idrakiyle yetişmelerini sağlayacak bir eğitim sistemidir. Bu itibarla, sahip olduğumuz birikimle daha bilinçli, daha demokratik ve dünyadaki diğer ülkelerin çocukları ve gençleri ile her alanda rekabet gücü olan bir nesil yetiştireceğimize inancım tamdır. Bu düşüncelerle 2019-2020 eğitim öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle İlköğretim Haftasını kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48