Rektör Çufalı Sağlık Bakanını Ziyaret Etti

Rektör Çufalı Sağlık Bakanını Ziyaret Etti

Rektör Çufalı Sağlık Bakanını Ziyaret Etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ,  T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti.

8 Ekim Salı günü gerçekleşen, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şenay Özdolap’ın da eşlik ettiği ziyarette,  Rektör Çufalı , Bakan Koca’ya, üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin mevcut durumu, faaliyetleri ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.  Ziyaret kapsamında, sağlık kampüsünün bölge ve ilimizdeki hizmetleri, projeleri, eğitim, araştırma ve sağlık hizmeti sunumu için insan gücü, mali kaynak, fiziki donanım, bina, tıbbi cihaz ve diğer kaynakların kullanımı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin sağlık alanındaki yenilikleri ve atılımlarına ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyarete ilişkin açıklamada bulunan Rektör Çufalı , Batı Karadeniz Bölgesi ve ilimiz genelinde büyük bir nüfusa nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin, gerek sağlıkta gerekse eğitim ve bilim alanında bulunduğu noktadan daha ileriye taşımayı önemsediklerini belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette, ilimizdeki ve üniversite hastanemizdeki sağlık hizmetlerini Sayın Bakanımız ile paylaştık. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak; ülkemizin, bölgemizin,  Zonguldak’ımızın ihtiyacı olan hizmetleri bilimsel olarak sunmanın ve gerçekleştirmenin gayreti ve amacı içindeyiz” diye konuştu.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48