Sabah Saatlerinde LYS Heyecanı Yaşandı

Zonguldak'ta LYS heyecanı

Sabah Saatlerinde LYS Heyecanı Yaşandı

ÖSYM tarafından düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) LYS-4 Sosyal Bilimler sınavı Türkiye genelinde olduğu gibi Zonguldakta da gerçekleştirildi.
Zonguldakta sabah saatlerinde LYS heyecanı yaşandı. LYSye giren binlerce öğrenci sabahın erken saatlerinden itibaren okul önlerine geldi. Sınava koşarak gelen öğrenci sınava son saniyede yetişti. 09.45 kapıların kapatılmasıyla başlayan ve tek oturumda gerçekleşen sınav 120 dakika sürdü. Sınava giren öğrenciler, kapı girişinde sıkı aramadan geçirildi. Kol saatinden paraya, küpeden ve su şişesinin üzerindeki etikete kadar kontrolden geçen öğrenciler, sınav salonlarına bir bir alındı. Öğrenci velileri ise okul bahçesinde sınava giren çocukları için bol bol dua etti.
Oğlunu sınava yetiştirebilmek için sabahın erken saatlerinden Zonguldakın Alaplı ilçesinden geldiklerini ifade eden 42 yaşındaki Ahmet Arslan Sınavı girebilmek için buraya uzaktan geliyoruz bizim için on beş dakika önemli öğrenciler okullarını bulamıyor. Az önce öğrenci saniyelerle sınava yetişti biraz daha geç kalsa sınava giremeyecekti şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48