Sahil Güvenlikte Köpekler Telef Oldu

Sahil Güvenlikte Köpekler Telef Oldu

Sahil Güvenlikte Köpekler Telef Oldu

Zonguldakta dün etkili olan fırtınada oluşan dev dalgalar nedeniyle Sahil Güvenlik Bot Komutanlığında bağlı köpek ve yavruları telef oldu. Bir köpek ise vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
Kent merkezinde etkisini gösteren fırtınada Liman Caddesinde dev dalgalar oluştu. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ve güzergahtaki TTKya ait palamar tesisi dev dalgalar nedeniyle kullanılamaz hale geldi.
Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı personelin botla görev gereği birkaç gün önce Samsuna gitmesi üzerine köpekleri vatandaşlar kurtarmak istedi. Dişi köpek Şila dalga ve fırtınaya rağmen kurtarıldı. Dev dalgaların liman caddesine taş da fırlatması üzerine vatandaşlar bölgeye yaklaşamadı. Cesur isimli erkek köpek bağlı bulunduğu yerde sıkışınca tüm çabalara rağmen telef oldu. 6 yavru köpek de dev dalgalar arasında sulara kapıldı.
Tüm çabalara rağmen köpekleri kurtaramayan vatandaşlar gözyaşı döktü. Kurtarma çalışmalarına katılan bir vatandaş ise sosyal medyadaki bir paylaşımda, Hayvan sevgisi özellikle köpek sevgisi olan bir kişiyim. Sabah 04.00e kadar çeşitli yollar denedik. Ama dalgalar, dalgalarla gelen kaya parçaları müsaade etmedi. Sandalla denedik ama maalesef Cesur ve 6 yavruyu kaybettik. Anne Şilayı kurtarabildik. Cesur ise konteyner ile bayrak direği arasına sıkıştı. Dalgalar müsaade ettikten sonra sıkıştığı yerden Cesuru alarak toprağa defnettik diye konuştu.

 

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48