Samsun’da toplandılar

Samsun’da toplandılar

Samsun’da toplandılar

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanları Karadeniz Bölgesi istişare toplantısı Samsun’da Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mahir Ünal’ın başkanlığında yapıldı.
Toplantıya Mahir Ünal’ın yan sıra Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir,  Zonguldak İl Tanıtım ve Medya Başkanı Ahmet Çalık, Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanı Hicran Kuru, Gençlik Kolları Tanıtım ve Medaya Başkanı Tunay Berber ile 16 İl’in ana kademe,  kadın ve gençlik kollarının tanıtım medya başkanları katıldı.
Hafta sonu gerçekleştirilen toplantının açılış konuşması AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere hazır olduklarını ve güzel sonuçlar alacaklarını dile getirdi.
Toplantıya başkanlık eden AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, "31 Mart 2019'da önemli bir seçim olacak. Biz siyaseti makam ve mevki olarak değil görev ve sorumluluk bilinciyle yerine getirdiğimiz için Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 16 yıldan beri bütün seçimleri kazanıyoruz. Bütün seçimleri kazanırken bunu bir övünç olarak söylemiyoruz. Bunu biz milletimize şükran olarak ifade ediyoruz. Biz seçim kazanarak bir üstünlük taslamıyoruz. 
Önümüzdeki seçim çok önemli. Bu seçimde şehirleri emanet edeceğimiz belediye başkanlarını seçeceğiz" dedi. Önceden milletin seçtiği hükümetlerin medya kampanyaları ve muhtıralar ile değiştirildiğini ifade eden Ünal, “Demokrasinin gelişmişliğini görmek için o demokrasinin kriz çözme kapasitesine bakılır. Demokrasiler kendi krizlerini sorunlarını çözerek gelişir ama bu ülkede demokrasimiz ne zaman sıkıntıya girdiyse, darbe yaptılar. 
Muhtıra, darbe, muhtıra darbe. O yüzden demokrasimizin kendi krizlerine çözmesine zinde kuvvetler fırsat vermedi. Tek direksiyonu olan sadece millet tarafından idare olunacak olan bir sistem getirmemiz lazımdı. Onun üstüne cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini getirdik. Niye tek adam diye bağırıyor. Çünkü vesayet imkanlarını kaybettiler. 
Çünkü seçilmeden devlete ortak olma konforlarını kaybettiler. Medya kampanyaları, muhtıralar ile hükumet değiştiriyorlardı. Aziz milletimizi iradesi bu kadar ucuz mu ki, önüne gelen onun iradesini alaşağı etsin. Biz milletin iradesinin egemen olmasının mücadelesini verdik. Bugün milletin iradesi tam anlamıyla egemendir. Söz de karar da millete aittir. Sandıkla getirir, sandıkla götürür” sözlerini kaydetti.
Samsun’da gerçekleştirilen Karadeniz bölgesi istişare toplantısı değerlendiren AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Ahmet Çalık, toplantının çok verimli geçtiğini, 31 Mart Tarihinde yapılacak Yerel seçimler ile ilgili yapılacak çalışmaların değerlendirilmesinin gerçekleştirildiğini dile getirirken, toplantı ile ilgili bilgilendirmeyi İl yönetim  kurulu toplantısında İl Başkanı ve Yönetime sunacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48