SEYRELTİLMİŞ YÜZYÜZE EĞİTİM DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI

SEYRELTİLMİŞ YÜZYÜZE EĞİTİM DÖNEMİ BUGÜN BAŞLADI

Zonguldak'ta seyreltilmiş yüz yüze eğitim dönemi bugün itibariyle başladı. Veliler, sosyal mesafe kuralları dolayısıyla çocuklarını okul kampüsleri girişlerinden sınıflarına gönderdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 12 Ekim 2020 tarihi itibariyle yüz yüze eğitimin başlayacağını açıklamasının ardından Zonguldak'ta son hazırlıklar tamamlandı.

Zonguldak'ta da yüz yüze eğitimin başlamasının ardından öğrenciler okulların yolunu tuttu. Velileri ile birlikte okul binalarının önüne gelen öğrenciler burada aileleri ile vedalaşarak sınıflarının yolunu tuttu. Bazı veliler ise yeni tip korona virüs salgını dolayısıyla çocuklarını okula göndermeme kararı aldı. Ancak buna rağmen çoğu öğrenci okulun yolunu tuttu.

Seyreltilmiş sınıflarda yeni eğitim öğretim dönemine başlayan öğrenciler, arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle hasret giderdi. Veliler ise çocuklarını okulların giriş kapılarından yolcu etti. Çocuklarını okula göndermenin velilerin okul girişlerinde beklerken bir yandan mutluluk bir yandan endişe yaşadıkları da yüzlerine yansıdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48