Tarımda üretim artırılacak...

Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, çalışmaları sahada inceliyor.

Tarımda üretim artırılacak...

Zonguldak Tarım ve Orman Müdürlüğü Korona virüse rağmen İl genelinde Tarımsal Faaliyet ve üretimin devamlılığını sağlamak üzere Hafta sonu da sahada çalışmalarına devam ediyor. Sera projeleri ile Örtü altı üretimi artırmayı hedeflediklerini ve meyvelerini almaya başladıklarını belirten İl Müdürü Cemalettin Çataklı şunları söyledi:
“Çiftçilerin üretimine devam etmesi ve Tarımsal üretimi artırmaları için teknik personellerimizle Destek olmaya devam ediyoruz. Zonguldak genelinde geçtiğimiz sene Özel İdare Müdürlüğü destekleri ile 30 tane modern Sera kurmuştuk. Görüyoruz ki Seraların hepsi faal ve üretime gençler de katılmaya başladı. Projemize bu sene de devam ederek Sera alanlarını artıracağız. İl genelinde Hayvanların beslenmesi için önem arz eden yem bitkisi ekiliş alanlarını artırmak için yüzde 50 hibeli yonca tohumu dağıtmaya devam ediyoruz hatta çiftçilerimizin kapısına kadar teslim ediyoruz. Çiftçilerimiz hafta sonu oldu diye üretimini durdurmadı aksine artarak devam ediyor. Bizler de sahada kendilerine destek veriyoruz. Covid 19 sebebiyle İşletmelerimize almaları gereken önlemleri sürekli aktarıyoruz ve Bakanlığımızın aldığı tedbirleri sahaya yansıtıyoruz. Zonguldak çiftçisi bu süreçte yüzünü daha çok toprağa dönmüştür ve yaptığımız projelerle üretimimiz artarak devam etmiştir. Kurum Ziraat Mühendislerimize teşekkür ediyorum. Programlı saha aşılamaları her şeye rağmen devam ederek il genelindeki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının aşılama ve kayıt işlemleri mesai kavramı gözetmeksizin devam ediyor. Veteriner Hekimlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”
Tüm çalışmalara sahada personelleriyle birlikte yerinde katılan İl Müdürü Çataklı çiftçilerle birlikte üretime destek vermekten mutluluk duyduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48