TCDD GENEL MÜDÜRÜ YAZICI'DAN KARDEMİR'E ZİYARET

TCDD GENEL MÜDÜRÜ YAZICI'DAN KARDEMİR'E ZİYARET

Normalleşme sürenin başlamasıyla birlikte, KARDEMİR A.Ş.'e uzun bir aradan sonra ilk ziyaret gerçekleşti. Ülkemizin en önemli kurumlarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bağlı ortaklıklarından TCDD Taşımacılık A.Ş., yönetim kadrosuyla fabrikada yer aldı.

Türkiye’deki demiryollarının yeniden yapılandırılması ve yolcu/yük taşıma işletmeciliğinin yapılması amacı ile kurulan TCDD Taşımacılık A.Ş., şirketi için de çok büyük öneme sahip bir konumdadır. Türkiye’nin ilk ve tek demiryolu tekerleği üretim tesisini içinde barındıran Kardemir, TCDD’nin ihtiyaçları doğrultusunda demiryolu tekerleği üretim hedefine sahip olmanın yanı sıra, TCDD’ye ait yük taşıma kapasitesini en fazla kullanan şirketlerin başında gelmektedir.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki çok sayıda yöneticinin yer aldığı ziyarette, genel müdür vekili Reyhan Özkara şirketin yerli ve milli çelik üretim politikasını ve ithalata karşı verdiği mücadeleyi aktardı. Kardemir’in demiryolu sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak adına üretmekte olduğu ray ve demiryolu tekerleğine değinen Özkara, TCDD’nin ülkemiz ve KARDEMİR için çok önemli bir kuruluş olduğunu dile getirdi. Kurumlarının da tıpkı fabrika gibi yerli üretimi desteklediğini belirten Genel müdür Kamuran Yazıcı da, Kardemir’in milli ürün çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

Kardemir'in TCDD’nin ihtiyaçlarına karşılık ürettiği ürünlerin yanı sıra, şirketin olmazsa olması hammadde lojistiği konusunda da taraflar ortak hareketle sevkiyatların daha düzenli ve daha sık nasıl olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Genel müdürlük binası toplantı salonunda gerçekleşen ziyaretin ardından, misafir heyet fabrika turuna çıkarak, demiryolu tekerleği fabrikasında şirket yöneticilerinden daha detaylı bilgiler aldılar. Her iki taraf için de olumlu geçen ziyarette, iş birliklerinin sürdürüleceğine ve ülkemizin kalkınmasına değer katan bu iki güzide kuruluşun ortak çalışmalarının devam edeceğine vurgu yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48