Terzi, "Devlet hepimizin, meclisteki tartışmayı kınıyorum"

Terzi, "Devlet hepimizin, meclisteki tartışmayı kınıyorum"

Terzi, "Devlet hepimizin, meclisteki tartışmayı kınıyorum"

Zonguldak İl Genel Meclisi Mart ayı dördüncü birleşiminde gündem dışı söz alan ve TBMM' deki tartışmayı değerlendiren Ak Parti Grup Başkan Vekili İsmail Terzi, meclisteki tartışmadaki hakaretleri kınıyor kendilerine iade ediyoruz"dedi.

Terzi, "Libya’daki konular, şuan askerimiz bildiğimiz gibi Suriye sınarındayken bunlarla mücadele eden bir de devlet var. Devletimiz saydığımız konularla ilgili 6-7 yıldır çok ağır stratejik konularla ilgili mücadele ediyor. Hiçbir iktidarın kaldıramayacağı mücadeleleri yapıyor ve yaptı. Bu mücadeleleri yaparken de devlete destek olunacak yerde, bakın AK Parti’ye demiyorum. Devlete destek olunacak yerde maalesef TBMM’de bir kargaşa oldu. Millet adına izlerken bizde utandık. Bu kargaşaları devlet aleyhine kim çıkarıyorsa bu kargaşanın esasen zamanlaması çok önemli. Bakın Cumhurbaşkanımız bugün Rusya’ya gidiyor. Esad’ın adamları, “Türkiye’yle görüşmeye hazırız” derken, tamda böyle bir günde Meclis’te böyle sudan bahanelerle bu tür açıklamaları yapmak ve devleti zayıflatmak çokta hoş değildir. Ayrıca bu milletin yüzde 50+1’den fazla oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına basını toplayarak tam da böyle kritik bir zamanda, Cumhurbaşkanımız yurt dışına giderken böyle hakaret edilmesini esefle kınıyoruz. Bunları yapanlara kim olursa olsun iade ediyoruz. Devlet hepimizin, partiler gelir geçer. Biz şuan seçim yapmıyoruz, savaş yapıyoruz. Bu savaşı da AK Parti değil, devlet yapıyor. Tüm kurumlarıyla, milletiyle bu topraklar hepimize lazım. Hepimiz burada yaşıyoruz.  

Bu ülkenin nimetlerinden, suyundan, ekmeğinden yararlanıyorlar. Hepsinin yaşam standartları bizden daha fazla ve iyi. Bu ülkeyi ayakta tutanlardan da daha fazla. Bu insanlar bu ülke için ne yaptılar, ne  yapmaya çalışıyorlar? Milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Millet olayları takip ediyor. Onların temsil ettiği insanlarda her şeyi görüyor ve devletimizi destekliyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48