'Tırnakçılar' Zonguldak'ta yakalandı!

'Tırnakçılar' Zonguldak'ta yakalandı!

'Tırnakçılar' Zonguldak'ta yakalandı!

Ankara'da "tırnakçılık" tabir edilen yöntemle yankesicilik yaptıkları öne sürülen yabancı uyruklu 3 kişi Zonguldak'ta gözaltına alındı.

Başkent'in Kızılcahamam ilçesindeki Günay Sokak'a bir süre önce gelen yabancı uyruklu S.A.H. (54), N.R. (29) ve N.N. (33) Türk parasını tanımadıklarını öne sürüp Dursun Yıldız'ın (66) cebindeki paraları çıkarmasını sağladı.

Yıldız'ın cebinden çıkardığı paraları bakmak bahanesiyle elinden alan zanlılar, "tırnakçılık" tabir edilen yöntemle bir miktarını alıp bir kısmını iade edip olay yerinden uzaklaştı.

Zanlıların bir otomobille yanından ayrılması sonrası paralarını saydığında eksik olduğunu fark eden mağdur Yıldız, durumu polise bildirdi.

Polislerce yapılan çalışmalar sonucu Zonguldak'ın Devrek ilçesinde oldukları saptanan 5 zanlı yakalanıp Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

Kurban Bayramı'nda kurban pazarlarında benzer yöntemle yankesicilik yapmayı planladıkları belirtilen 3 zanlıdan 350 avro, 818 dolar ve bin İran riyali, çeşitli simkart ve hafıza kartları ele geçirildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.

KAYNAK; AJANSLAR

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48