Tosun, Avukatları Kutladı

Tosun, Avukatları Kutladı

Tosun, Avukatları Kutladı

Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun Avukatlar gününü, kutladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun adaletin tecellisinde önemli rolü olan avukatlık mesleğinin Türk yargısının önemli üç ayağından biri olduğunu söyledi.

Zeki Tosun, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajında avukatların hakların korunmasında, adaletin sağlanmasında ve toplumsal ilişkilerde yaşanan sorunların giderilmesine elzem bir görevi yerine getirdiğini kaydetti.
Avukatların Yargılamanın en önemli ayağı olan Savunma hakkının kullanılmasında kutsal bir görevi ifa ettiğini dile getiren Tosun, hukuk devletinin temel organlarından olan savunma hakkını yerine getiren avukatların bireyleri bilgilendirip, yönlendirerek bu hakların korunmasına yardımcı olduklarını ifade etti.

Tosun mesajında şunları kaydetti: “Avukat kutsal bir savunma mesleğini ifade eden, onu savunan, mazlumun yanında yer almayı kendisine meslek edinen kişidir. Temel hak ve özgürlüklerimizin teminatı ve demokratik hukuk devletinin ön koşulu olan bağımsız ve tarafsız yargının kurucu unsurlarından olan savunmayı temsil eden avukatlarımız, adaletin tecellisine katkıda bulunmak suretiyle toplumsal barışın korunmasına ve devamına hizmet ederek çok önemli ve kutsal bir görev icra etmektedirler. Avukatlarımız ve onların meslek kuruluşları olan barolarımız da bireylerin hakları kadar, hukukun üstünlüğüne dayalı çağdaş demokrasinin de her zaman yılmaz savunucuları olmuşlardır. Avukatlık Kanununda yargının kurucu unsuru olarak tespit edilen avukatlar adaletin tesisi ve tecellisi hususunda önemini göz ardı edilemeyecek kadar büyük katkılar sunmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş meslektaşlarımı rahmet ile yad ederek 5 Nisan Avukatlar Gününü kutluyor, değerli meslektaşlarıma selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48