Tosun, oy kullanma sürecini değerlendirdi

Tosun, oy kullanma sürecini değerlendirdi

Tosun, oy kullanma sürecini değerlendirdi

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri için 9 Haziran’da başlayan gümrük kapıları ve yurt dışı temsilciliklerindeki oy kullanma sürecini değerlendirdi.

Yurt dışındaki Konsolosluklar ve temsilciliklerde 9 Haziran tarihinde başlayan ve Yarın (19 Haziran Salı) sona erecek olan oy kullanma sürecinde, katılımın beklenenin üstünde olduğu belirten Zeki Tosun, Yurt dışında yaşayan Türklerin demokrasi ve Milli şuur bilinciyle hareket edip sandıklara akın ettiğini, aynı bilincin 24 Haziran’da ülkemizde ve Zonguldak’ta da oluşarak, oy kullanma oranının beklenenin üzerinde olacağını söyledi.

Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri için Yurt dışında yaşayan Türklerin oy kullanma süreleri 9 Haziran tarihinde başlamış olup, 19 Haziran 2018 Salı günü sona erecektir.

Bu süre zarfında Dünyanın birçok ülkesinde yaşayan Türkler, konsolosluklarda ve temsilciliklerde kurulan sandıklara akın etmiş, ülke demokrasisine ve kalkınmasına, Milli Birlik ve Beraberliğine, barışa, huzura ve kardeşliğe, büyük Türkiye hedefine varma yolunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmişlerdi.

Gerek Anayasa Değişikliği Halk Oylaması, gerekse 2015 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinin aksine Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hayata geçirecek olan 24 Haziran seçimleri için Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız beklenenin üzerinde ilgi göstermişlerdir.

Ülkemizde de 24 Haziran seçimlerine katılımın beklenenin üzerinde olacağından hiç şüphemiz yoktur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi başlatacak olan, Milli Ruh ve Şuuru, kalkınmayı, birlik ve beraberliği, ülkemizin 2023 hedeflerine varmasını isteyen milletimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakının etrafından birleşecektir. Hiç kimsenin kuşkusu ve şüphesi olmasın. Türk Halkı, Güçlü Meclis, Güçlü Hükümet ve Güçlü Türkiye için, İrade, Erdem ve Cesaret ile Vakit Türkiye Vakti diyecek, Cumhurbaşkanımızı ve AK Partiyi iktidara taşıyacaktır.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48