Tosun, Turizm haftasını kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Turizm haftasını kutladı

Tosun, Turizm haftasını kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Turizm Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Zeki Tosun mesajında; "Vatandaşlarımızın, yabancı misafirlerin yurdumuzu ve milletimizi tanımak, iklim ve tabiat güzelliklerimizi, tarihî kalıntılarımızı, kültür ve folklorumuzu görmek ve tanımak amacıyla düzenledikleri aktivitelerin genel adı olan turizm, bir ülkenin hem tanıtılmasında hem de ekonomik gücünün artmasında en etkili sektörlerin başında gelmektedir. 
Halkımıza turizmin önemini ve değerini anlatmak, gençlerimizin turizm konusunda gönüllü olarak görev almalarını sağlamak, yabancıların milletimizin hakkında olumlu yargılar edinmesine aracı olmak ve farkındalık duygusu oluşturmak için kutlanan Turizm Haftası'nın, medeniyet izlerimizin, kültürel derinliğimizin ve yöresel lezzetlerimizin fark edilmesine vesile olacağını umut ediyorum.

Türkiye'de turizm bugüne kadar güneş, kum, doğal güzellikler gibi kaynakları kullanma ve teknolojisi basit iktisadi faaliyet olarak görülmekteydi. Turizm, milyonlarca etkileşimin bir arada ortaya çıktığı, kendine özgü tarihi ve dili olan ve çok sayıda insanın katıldığı bir kitle hareketi niteliği kazanmıştır.

Günümüzde turizmde yaşanan dinamizmi şehrimize taşımak, şehrimizin turizm potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek başta kamu kurumları olmak üzere şehrin tüm paydaşlarının ortak sorumluluğudur. Zonguldak, ülkemizde kömürü ve demir çelik sanayiyi ile tanınan bir şehir olmaktan öte tarihi ve kültürel dokusuyla, coğrafi özellikleriyle doğa ve kış turizmine elverişli ortamıyla bilinen ama potansiyelinin altında turisti misafir edebilen bir şehir olma özelliği taşıyor. Bu potansiyeli en doğru şekilde kullanmak için çalışmamız gerekir. Zonguldak önümüzdeki yıllarda daha çok turist konuk edecek, doğasıyla tarihi zenginlikleriyle Batıkaradenizin en uğrak şehri olacaktır.

Turistlerin şehrimizden güzel anılarla ayrılması için her bir vatandaşımızın duyarlı olması gerekir. Şehrin her noktası ulaşımdan, temizliğe her alanda modern bir görünüm kazanmalıdır. Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız turizmin ekonomimizdeki payını artırmak için özverili çalışmalarını sürdürecektir. Böylelikle hem gelen turistin kalitesini yükseltecek hem de kentte sunulan hizmetin kalitesini artıracak çözümler geliştirip ekonomiye daha fazla katma değer sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin ve ülkemizin turizm açısından gelişmesine katkıda bulunan sektör çalışanlarına teşekkür ediyor,  hemşehrilerime selam ve saygılarımı sunuyorum." dedi.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48