TTK'DA 81 MADENCİ POZİTİF, 260 İŞÇİ KARANTİNADA...

TTK'DA 81 MADENCİ POZİTİF, 260 İŞÇİ KARANTİNADA...

Genel Maden İşleri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil, ‘Yetkililerin uyarısı dikkate alınmaması nedeni ile vaka sayılarını artış görülüyor’ dedi. 

Hakan Yeşil, Bugün itibari ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda 81 madencinin pozitif olduğunu 260 işçinin ise karantinada olduğunu açıkladı.

Vatandaşlardan ve işçilerden kurallara uymasını isteyen Hakan Yeşil; “Dünyada ve ülkede etkisini son zamanlarda artıran Corona Virüs vaka sayısı gün geçtikçe artıyor. Zonguldak’ta dün yaptığımız görüşmelerde hastanelerdeki doluluk oranı artmakta ve Covid servislerinde yer bulunmamaktadır. Bu durum Türkiye Taşkömürü Kurumunda da farklı değil. Bu gün itibariyle 81 arkadaşımız pozitif 260 işçimiz ise karantina altındadır. Önlemlerin bir an önce alınması ve yetkililerin yaptıkları uyarılara vatandaşların da uyması gerekiyor. Çünkü durum gerçekten vahimdir. Bu şekilde yoğunluk yaşanmaya devam ederse önümüzdeki günlerde sağlık sıkıntısı çekeceğiz. Bu konuda işçi arkadaşlarımızı da uyarmaya devam ediyoruz. Özellikle maske, hijyen ve mesafe konularında dikkatli olalım uyarıları yapıyoruz” diye konuştu. 

Vakaların artmasını neye bağlıyorsunuz sorusunu cevaplayan Hakan Yeşil, “Kalabalık ortamlarda fazla bulunulmasıdır. Arkadaşlarımızın ve vatandaşların maske ve mesafe kurallarına uymamasıdır. Bu kurallara uyunmadığı sürece vaka sayılarında artış görülmektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48