TTK EĞİTİM OCAĞI VE MADEN MÜZESİ HAKINDA GÖRÜŞÜLDÜ

TTK EĞİTİM OCAĞI VE MADEN MÜZESİ HAKINDA GÖRÜŞÜLDÜ

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz Başkanlığında yapılan toplantıda TTK Eğitim Ocağı ve Maden Müzesi hakkında istişare edildi.

Konuyla ilgili şu şekilde açıklama yapıldı:

''Madencilik kültürü ve endüstriyel miras gibi değerleriyle ön plana çıkan ilimizde, TTK Eğitim Ocağı ve Maden Müzesinin birbiriyle bütünsel ve daha etkin bir şekilde ilimiz turizmine kazandırılması ile ziyaretçilerin madencilik kültürünü tam anlamıyla hissederek yaşamasının sağlanması için neler yapılabilir konusu Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi,istişare edildi.

Toplantıya Vali Tutulmaz’ ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, Ogan Göktürk, TTK Genel Md. Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yrd. İsmail Güner, Eğitim Daire Başkanı Faik Ahmet Sarıalioğlu, BAKKA YDO Koordinatörü Mustafa Ayhan İnanır, Planlama Birim Başkanı Mehmet Çetinkaya, Program Yönetim Birim Başkanı Ümran Öztürk Çetinkaya, Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Akçay, Müze Müdürü Tahir Aksekili, Teknopark Müdürü Dr. Ferdi Kesikoğlu ile İl Özel İdaresi’nden arkeolog Ümran Aydın katıldı.''


Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48