TTK'NIN AYAKTA DURABİLMESİ İÇİN İŞÇİ ALMASI ŞART !..

TTK'NIN AYAKTA DURABİLMESİ İÇİN İŞÇİ ALMASI ŞART !..

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil; “ Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun da 7708 işçi kaldığını belirterek kurumun zor durumda olduğunu ve ayakta durabilmesi için mutlaka işçi alması gerektiğini söyledi.

Emekli olan madencilerin yerine işçi alarak norm kadronun korunması çağrısında bulunan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, İşçi sayısı azaldıkça ocaklarda kaza riskinin arttığını ifade ederek bir an önce işe alınması gerektiğini söyledi. Yeşil Şunları kaydetti:

"2021 yılı itibariyle Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan 15 Şubat'a kadar 41 arkadaşımız emekli oldu, işten ayrıldı. Bununla beraber kan kaybetmeye devam ediyoruz. Şu an itibarİyle Türkiye Taşkömürü Kurumu'muzun çalışan sayısı 7708 kişiye kadar düştü. Üretimde geriledik, her fırsatta dediğim gibi kurumunun işçi sayısı anlamında zor günler geçirdiği dönem. İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı anlamında arkadaşlarımızın daha çok dikkat ettiği, 2 kişinin yapması gereken işi bir arkadaşımızın yaptığı bir dönemdeyiz. 

Buradan tekrar tekrar söylüyoruz, söylemeye devam edeceğiz. Yeraltı açıkları çok geniş olan bir bölgede kömür üretimi derin Madencilik yapıyoruz. Zor şartlarda arkadaşlarımız biliyorsunuz.

Dünyanın en zor işi olan Madencilik sektöründe görev yapıyorlar. Türkiye ekonomisine katkı vermek için yer altında doğa ile mücadele  doğa ile kavga ediyorlar. Tabii bunun üzerine de işçi açığı eklendiği zaman arkadaşlarımızın çalışma şartları bir kat daha zorlaşıyor. Buradan sizlerin aracılığıyla bu böyle gitmez ve bir an önce buraya işçi alınması gerektiğini vurguluyoruz. Yeraltı Madenciliği yeraltı açıklığı çok fazla Türkiye'nin kömür ihtiyacı var ve bu kömür de Zonguldak'ta var” 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48