TTK’ya alınacak işçi şartları belli oldu

TTK’ya alınacak işçi şartları belli oldu

TTK’ya alınacak işçi şartları belli oldu

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na alınacak olan işçi alımı ile ilgili gelişme yaşandı.
Resmi Gazete de 9 Kasım itibariyle yeni yapılan değişiklikler ve aranan şartlar belirlendi.
Öte yandan işçi alımının kura çekimiyle gerçekleştirileceği de resmi gazetede yayınlanan yönetmelik değişikliğiyle kesinleşti.
Resmi Gazete de yayımlanan yeni kararlar şöyle: 
“MADDE 8- Aynı Yönetmeliğin 12'nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, ikinci fıkrasının (a) ve (b) bentlerinde yer alan "üç" ibareleri "dört" şeklinde değiştirilmiş ve üçüncü arasına "Ancak" ibaresinden sonra gelmek üzere "temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlar hariç olmak üzere" ibaresi eklenmiştir.
(1) Kamu kurum ve kuruluşlarınca, ortaöğretim ve daha alt eğitim düzeyinde istihdam edilecek işçilerle, temizlik hizmetlerinde, güvenlik ve koruma hizmetlerinde, bakım ve onarım hizmetlerinde, eğitim şartı aranmaksızın kömür ve maden işletmelerinin yeraltı işlerinde çalıştırılacak işçilerle ilgili listeler, başvuranlar arasından çekilecek kura ile belirlenir. Kura çekimi, talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından iş ilanında belirtilen gün, saat ve adreste noter huzurunda yapılır. Adaylar, istemeleri hâlinde kura çekimini izleyebilir.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Saban akkaya
Saban akkaya - 4 yıl Önce

TTTK.madenine girmek istiyorum cumhur baskanimizin sayesinde insAllah girebiliriz cok ihtiyacim var

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48