'Tüm Belediyelere Talibiz'

“Tüm Belediyelere Talibiz”

'Tüm Belediyelere Talibiz'

Cumhuriyet Halk Partisi İl kongresi öncesi adaylık açıklamaları devam ederken CHP eski İl Başkanı Halil Furat, CHP İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın açıklaması ile il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Zonguldak’ın Büyükşehir olması durumunda tüm ilçelerin belediye başkanlıklarına aday olduklarına dikkat çeken Furat, “CHP’yi ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“40 YILDIR CHP’DE SİYASET YAPIYORUM”
40 yılı aşkın süredir CHP’de siyaset yaptığını ve partinin her kademesinde görev yaptığına dikkat çeken CHP’li Furat, “Buradaki arkadaşların tamamının ülkemizin zor şartlarında mücadele ederek ülkenin kurtuluşunda, ülkenin ileriye dönük geleceğine katkı verdiğini gözlerinin ışıldadığı görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka çare yok. Cumhuriyet Halk Partisi son kaledir. Önümüzdeki 2019 seçimlerinde de ülkenin ve ülke insanlarının umudu olacaktır. Buna hep beraber mücadele ederek göstereceğiz. Ben uzun yıllar, 40 yıldan beri Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapıyorum. Bu Parti’de ilçe gençlik kolları başkanlığı yaptım. İlçe yönetiminde defalarca çalıştım. İl yönetiminde görev yaptım. En son biliyorsunuz 2002 yılında il başkanı seçildim ve 33 ay görev yaptım. Hep objektif olmaya çalıştım hatalarımız oldu, eksiklerimiz oldu. Süreci iyi tamamlayamamış olabilirz. Belki iyi tamamlamak için mücadele ettik, tamamlayamadık. Yeniden aday olup partinin güzel işler yapması adına partide görev almak ve il başkanı olmak için huzurlarınıza geldim. Ülkenin durumu belli. Ülkenin geldiği nokta belli. Biz kendi içimizde ilk önce huzuru, birliği, beraberliği sağlayıp ülkenin gidişatına katkı vermek istiyoruz. “ dedi.
“BİRLİĞİ TESİS ETMEK İSTİYORUZ”
Partide bozulan birlik ve beraberliği yeniden sağlayacakları iddiasında bulunan CHP İl Başkan adayı Halil Furat, “Onun için de yeni ekip arkadaşlarımızla bir proje yaptık. Dedik ki bu mavi listeden gelen süreci takip ederek ilçe delege seçimlerinden sonra merkez ilçe seçimini yaptık. Geldiğimiz noktada il seçimi var. Cumhuriyet Halk Partisi’ni ya yerelde ve genelde iktidar yapmak istiyoruz. Amacımız budur. Partide bozulan briliği yeniden sağlamak istiyoruz. Birlik, beraberliği tesis etmek istiyoruz. Parti’nin belediye başkanlarıyla ilçe başkanları ile il başkanı arasındaki koparılan bağlarını yeniden tesis etmek, yeniden birlikteliği sağlamak istiyoruz. Onun için yola çıktık. Yolumuz meşakkatli bir yoldur bunu hepimiz biliyoruz. beraber görev yapacağımız ilçe başkanlarımız da belediye başkanlarımızla, partinin yerel kademelerinde görev yapan tüm arkadaşlarımızla yeniden değerlendirip geçmişte yaptığımız başarılı çalışmaların eksiklikleri düzelteceğiz. Geçmişte yapılan hatalar yeniden yapmamak için mücadele edeceğiz. “ şeklinde konuştu.
“İLÇE BAŞKANLIKLARINA TALİBİZ”
Zonguldak’ın Büyükşehir olması durumunda tüm ilçe belediye başkanlıklarına talip olduklarına vurgu yapan Furat, “Zonguldak eğer Büyükşehir Belediyesi olursa 8 ilçeyi almak adına her türlü mücadele yapacağız. Ben azimli, inançlı bir insanım. Çalışkan bir insanım. 24 saat çalışırım. Yerel seçimlerde biliyorsunuz 12 tane belediye aldık. 2 belediyede bize transferle gelmişti. Biz onun üzerine 8 tane daha belediye katıp belediye sayımızı 12’ye çıkarttık. Zonguldakta belde belediyeleri kapanmazsa 17 belediyeyi almak adına azim ve kararlılığımızı ortaya koyacağız. Belediye Meclis üyelerimizle il genel meclis üyelerimizle uyumlu çalışmalar yapacağız. Milletvekillerimizle yine aynı şekilde uyumlu çalışmalar yapacağız. Çalışmalarımızda kavgaya gürültüye yer olmayacak. Evet arkadaşlar 2019 bizim için köprüden önceki son çıkıştır. Ülkemizin bu köprüden önceki son çıkışına iyice silkinip bir araya gelerek AK Parti dışındaki güçlerin bir araya gelerek bir güç oluşturması lazım. Bunu bizde Zonguldak’ta yapmamız lazım. Onun için birlik beraberlik içerisinde yeniden huzur ortamını sağlayarak çalışmayı başlatmamız gerekiyor. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. İlçelerimizden katkı verecek arkadaşlarımız var. Yerel seçimlerde ve 2019’da ki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde CHP’yi Zonguldak yerel seçimlerinde de birinci parti ,genel seçimlerde Zonguldak’ın birinci partisi yapacağız. Bunun için her türlü gayreti, her türlü çabayı göstereceğiz. Biz bu ipi göğüsleyeceğiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48