TÜRK-İŞ'İN KIDEM TAZMİNATINA YÖNELİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TÜRK-İŞ'İN KIDEM TAZMİNATINA YÖNELİK ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

TÜRK-İŞ, örgütlü-örgütsüz tüm kesimlere Kıdem Tazminatıma Dokunma” sloganıyla kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelere karşı çalışmalar yapıyor

Bu kapsamda Zonguldak’ın en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi üzerinde kurulan TÜRK-İŞ standında 9 Temmuz 2020 tarihinde kıdem tazminatı ile ilgili broşürlerin dağıtımı yapıldı, işyerlerine broşürler dağıtıldı.

Vatandaşlara broşürün yanı sıra maske dağıtımı da yapılıyor. TÜRK-İŞ’e bağlı Genel Maden-İş Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Tez-Koop-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Şerif Taşören, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, Merkez Şube Başkanı Cengiz Saraç ile şubeler yöneticileri, Güvenlik-İş Sendikası İl Temsilcisi Serbay Alkan çalışmalara katıldılar. GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelere karşı başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yeşil şöyle konuştu; “Bugün burada 10 gündür yaptığımız kıdem tazminatı ile ilgili çalışmaların devamında vatandaşlarımıza, örgütsüz işyerlerindeki arkadaşlarımıza ulaşmak için bir stand açtık.  TÜRK-İŞ teşkilatının temsilcileri ve şube başkanları da aramızda. 

TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün Atalay’ın öncülüğünde başlatmış olduğumuz “Kıdem Tazminatıma Dokunma” sloganıyla ile çıktığımız yolda mücadelemize devam ediyoruz. Bugün burada el broşürü ve sosyal proje olarak da maske dağıtıyoruz. Toplumun bilinçlenmesini ve kıdem tazminatının önemini tüm insanlara anlatmak istiyoruz. Örgütlü, örgütsüz herkese ulaşacağımıza eminiz.  Kıdem tazminatının işçi sınıfının, emek sınıfının son kalesi olduğunu,  grev sebebi olduğunu anlatıyoruz. Kıdem tazminatından bir milim geri gelindiğinde TÜRK-İŞ genel kurullarında aldığımız kıdem tazminatı genel grev sebebidir kararını uygulamaya geçeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bugün burada halkımıza buluşuyoruz”. Broşür dağıtımı sırasında “Kıdem hakkımız engellenemez”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Kıdeme uzanan eller kırılsın” sloganları atıldı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48