TÜRKİYE TÜKETİCİ HAKLARI FEDERASYONU ZGC’DE  

TÜRKİYE TÜKETİCİ HAKLARI FEDERASYONU ZGC’DE  

Türkiye Tüketici Hakları Federasyonu Genel Başkanı Aziz Koçal beraberinde yönetim kurulu üyeleri  ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC)  Genel Başkanı Derya Akbıyık’ı Cemiyet Genel Merkezinde ziyaret etti.
Ziyarette Federasyon başkanı Aziz Koçal dışında, Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, Tüketici Hakları Derneği Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Polat, Tüketici Hakları Derneği Hukuktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Ayça Sezgin, Tüketici Hakları Derneği Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sinem Kaya, Tüketici Birliği Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Dilek, Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ali Topaloğlu ve Zonguldak Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Küçükkaya Hazır bulundu.
Akbyık’’  Bazı promosyonlarda  halk kandırılıyor’’
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ( ZGC) Genel Başkanı Derya Akbıyık “ Tüketici hakları olarak Federasyonların ve illerde ki şubelerin çok önemli görevler üstlendiğini, yapılan alışverişlerde  bazı promosyonlarda halkın kandırıldığını , aldatıldığını ifade ederek, özellikle GSM telefonlarında ki kampanyalarda ve  internet ağları ile ilgili kampanyalarda çağrı merkezlerinin bazılarının doğru bilgiyi vermediğini ve bununda halkı maddi yönden mağdur ettiğini belirterek bu konuda Tüketici Hakları Federasyonunun ve şubelerin gerekenleri şikayet nezdinde yapması gerektiğini ifade etti. ,
 Akbıyık, Türkiye tüketici hakları Federasyonu başkan ve yönetim kurulunu  daha geniş bir program dahilinde olmak üzere Zonguldak’a davet etti.
Koçal ‘’Her türlü önem arz eden şikayeti değerlendiriyoruz.
Türkiye Tüketici Hakları Federasyonu Genel Başkanı Aziz KOÇAL ise açıklamasında “Bize gelen her şikayeti değerlendiriyoruz. Şubelerimizde bu konuda çalışma yapıyor. Sizlerinde ifade ettiği eksikler üzerinde çalışma yapacağız. Basın bizim için önemlidir. Tüketici haklarının korunması adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Zonguldak’ta yapacağımız etkinlik ve program da çok önem arz ediyor.” dedi.
Ziyaret çeşitli fikir görüş alışverişleri ile sona erdi. Ziyarette ZGC onur kurulu üyesi gazeteci Sermet Aksu,, Şafak Gazetesi köşe yazarı Meryem Demir ve Son Posta gazetesi imtiyaz sahibi Z. Aysun Doruk, hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39