Türkmen 21 Ekim Basın Bayramını kutladı

Polat Türkmen 21 Ekim Basın Bayramını kutladı

Türkmen 21 Ekim Basın Bayramını kutladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen Mesaj yayınlayarak 21 Ekim Dünya Gazeteciler Basın Bayramını kutladı.
Türkmen Mesajında şu görüşlere yer verdi; “21 Ekim 1860 tarihinde Türkiye de ilk fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesinin çıkarılmıştır. Ülkemizde 21 Ekim, Gazeteciler Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.
Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en faydalı meslek gruplarının başında gelmektedir. Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır.
Zonguldak ilimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, Basın Yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; İlimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, ülkemizin menfaatleri, milletimizin çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Basın Bayramını kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48