Türkmen, “5 Milyon Lira Mazot Desteği ödenecek”

Polat Türkmen’den Zonguldak Çiftçisine Müjde;

Türkmen, “5 Milyon Lira Mazot Desteği ödenecek”

Zonguldak ve ilçelerinde kayıtlı bulunan 22 bin 328 çiftçinin 2019 yılı Mazot destek ödemeleri yapılacak.

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen 5 Milyon 390 bin lira tutarındaki 2019 yılı mazot desteği ödemesinin yapılacağı müjdesini verdi.

Milletvekilleri olarak Zonguldak’ın ihtiyacı olan yatırımların gerçekleştirilmesi, ekonomik ve sosyal refahın artırılması için Teşkilatlarla uyumlu bir şekilde çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Polat Türkmen Kırsal kalkınmanın yanı sıra üreticilerin ve çiftçilerin mağduriyetlerinin de giderilmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Türkmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Zonguldak Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzün İlimizde kayıtla yaklaşık 22 bin 328 Çiftçimizin 2019 yılında doğan mazot desteklerinin ödenmesi ile ilgili talebini Milletvekilleri olarak Tarım ve Orman Bakanımıza ve Bakan yardımcılarımıza ilettik.

22 bin 328 çiftçimizin 2019 yılı mazot desteğini içeren 5 milyon 390 bin liranın Mart ayı sonuna kadar ödemesi gerçekleştirilmiş olacak.

Zonguldak ekonomisinde önemli bir yer tutan tarımsal kalkınma çalışmaları, çiftçilerimizin emeğinin karşılığı olan mazot destek ödemelerinin yapılması tarımsal üretimin artmasına, buda köylümüzün ve çiftçilerimizin ekonomik ve sosyal refaha ulaşmasına imkan sağlayacaktır.”

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39