Türkmen, Madenciler Günü'nü kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen, Madenciler Günü'nü kutladı

Türkmen, Madenciler Günü'nü kutladı

AK Parti Milletvekili Polat Türkmen ekonomik büyümenin madencilerin alın teri, gayretleri ve emekleri ile gerçekleştiğine dikkat çekti. 
Polat Türkmen açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "Ekonomik büyümenin en önemli parametrelerinden biri enerji kaynaklarının verimli ve etkin bir şekilde değerlendirilmesidir. Özellikle enerji kaynakları içerisinde emek yoğunluğu en üst düzeyde olan madencilik sektörünün artan enerji ihtiyacının karşılanmasında sağladığı katma değer vazgeçilmez bir öneme sahiptir. 
Yerin altını verimli ve değerli hale getiren maden emekçileri, yerin üstünde durmadan artan kaynak ihtiyacını omuzlarında taşımaktadır. Bu gayret ve emek, karşılık bulduğu ekonomik değerin çok ötesinde bir anlama sahiptir. Hem ulusal hem de küresel birincil enerji kaynak dağılımında ilk sırada yer alan ve ülkelerin büyümesinde önemli bir rol üstlenen kömür başta olmak üzere madenlerde üretilen artı değer madencilerin emekleri, gayretleri ve alın teri üzerinde yükselmektedir. 
Madenci kardeşlerimizin emekleri bizlerin en büyük emanetidir. Ülkemizin ilerlemesinde, refah düzeyinin yükselmesinde önemli pay sahibi olan işçi ve emekçilerimizin haklarını korumak ve emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri için gerekli her türlü çalışmayı hazırlamak partimizin ve hükümetimizin öncelikli konuları arasındadır.
 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle insanımızın aydınlık geleceği uğruna alın teri döken tüm madencilerimizin Dünya Madenciler Günü'nü kutluyorum, Bu uğurda hayatını kaybetmiş olan tüm Maden şehitlerimizi Rahmetle anıyor, maden emekçilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48