Türkmen, Mevlid Kandilini kutladı...

Türkmen, Mevlid Kandilini kutladı...

Türkmen, Mevlid Kandilini kutladı...

Mevlid Kandili Nedeniyle Kutlama Mesajı yayınlayan AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen Mevlid Kandillerinin, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsat olduğunu söyledi.
Polat Türkmen Mesajında şu görüşlere yer verdi; “ Bu gecenin alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed efendimizin dünyaya teşrif edişinin 1448’inci yıldönümüdür.Bu vesileyle, bütün İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tıpkı Peygamber Efendimizin dünyaya ilk gelişi gibi hayırlar getirmesini, geleceğimizi aydınlatmasını diliyorum. 
Binlerce yıllık geçmişe uzanan insanlık tarihi boyunca gelen rehberler, peygamberler silsilesinin sonuncusu, barış dini İslam’ı müjdeleyen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed olmuştur. O, insanların en hayırlısı idi, herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di, Allah’ın insanlar arasından seçtiği doğruluk timsaliydi, güzel ahlakıyla, engin hoşgörüsüyle, adaletiyle, merhametiyle, mütevazılığıyla bütün insanlığa kucak açan örnek bir şahsiyetti. Onun yaşayışı, onun hadis-i şerifleri, onun sünneti sayesinde insanlığın önünde aydınlık bir devir başlamıştır. Bu bakımdan, Mevlid Kandili, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır. Bu düşüncelerle, bir kez daha tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39