UTESKON, ZONGULDAK'A İHTİSAS OSB KURMAYI PLANLIYOR

UTESKON, ZONGULDAK’A İHTİSAS OSB KURMAYI PLANLIYOR

UTESKON, ZONGULDAK'A İHTİSAS OSB KURMAYI PLANLIYOR

Uluslararası Ticaret Eğitim ve Sağlık Konfederasyonu (UTESKON) Genel Başkan Yardımcısı A. Ömer Karaşehirli ile Siyasi Partiler Sorumlusu Genel Başkanı Zeki Balta, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nu makamında ziyaret ederek, Zonguldak’ta Ekolojik ve Yenilenebilir enerjiye sahip ihtisas OSB kurmak istediklerini dile getirdiler ve Çaturoğlu’ndan bu konuda destek istediler.
Milletvekili Çaturoğlu, ziyaret ile ilgili yaptığı yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:
“Uluslararası Ticaret Eğitim ve Sağlık Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı A. Ömer Karaşehirli ile Siyasi Partiler Sorumlu Genel Başkanı Zeki Balta, Türkiye Büyük Millet Meclisinde bizi ziyaret ederek Karaelmas Kalkınma Platformu ile birlikte Zonguldak’ta Ekolojik ve Yenilenebilir Enerjiye Sahip İhtisas OSB kurmak istediklerini ve bu konuda bir çalışma yaptıklarını belirttiler. Konuklarımız, Zonguldak’ta kurulması planlanan OSB’de temizlik malzemeleri ve ekipmanları, sarf malzemeleri, çöp torbaları, kağıt ürünleri, kimyasallar vb. üretimini kapsayacak Türkiye’nin tek rol model Organize Sanayi Bölgesi olacağını ve yer konusunda destek istediklerini ifade ettiler.
Biz de kendilerine Zonguldak’a yatırım yapacak müteşebbislere kapılarımızın her zaman açık olduğunu ve bu konuda gerekli desteği vereceğimizi ifade ettik.”

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48