Vali Bektaş, engellilerle birlikte iftarını açtı

Vali Bektaş, engellilerle birlikte iftarını açtı

Vali Bektaş, engellilerle birlikte iftarını açtı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüğünde Valilik tarafından engellilere yönelik iftar programı düzenlendi.
İftar öncesinde iseengelliler tarafından çeşitli gösteriler ve dans gösterileri gerçekleştirdi.
Düzenlenen iftar programına ise Vali Erdoğan Bektaş ve eşi Sema Bektaş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Mustafa çufalı, İl müftüsü Rüstem Can,, İl Milli Eğitim Müdürü Murat kapıcı, İşkur İl Müdürü Gönül demirsu, aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal gümrükçü, SGK İl Müdürü Erkin Avcı, diyabetliler Derneği Başkanı Çetin Terzioğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi başkanı Hüseyin Şirin ile ilimiz Merkez ve ilçelerindeki engelli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri ile çok sayıda engelli vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Vali Erdoğan Bektaş birisi engelli öğrencilerle birlikte sohbet ettiler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal gümrükçü yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilme veri sağlamak onların toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına dayanışma duygularımızın güçlenmesine vesile olan engelliler haftası her yıl 16 Mayıs tarihlerinde kullanılmaktadır. Bu yönüyle engelli haftası engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artırılması noktasında çok önemli bir fırsattır.mutlu ve huzurlu bir toplum olmanın yolu bireylerin hayatını paylaşarak birbirlerini sorunlarına duyarlı olmasından geçmektedir. tarih boyunca sergilediği yardımseverlik ve merhamet gibi önemli değer yargıları ile diğer milletlerden Alişan milletimizin engelli vatandaşlarımıza yaklaşımı da bu değerler çerçevesinde olagelmiştir. bakanlığımız tarafından engellilerimizin toplumsal alanda varlık gösterebilmeleri için eğitimden istihdama sosyal yardımlardan bakım hizmetleri ne kadar birçok alanda çalışmalar yürütülmektedir. bakanlığımızın amacı engelli bireylerin toplumsal yaşama Tamam katılmalı sağlamak fırsat eşitliğinden yararlanan haklarını kullanabilen bireyler olmalarına imkan vermektedir. ülkemizin her yerinde uygulamaya konulan bakım ve rehabilitasyon hizmetleri evde bakım hizmetleri danışmanlık ve destek Hizmetleri ilimizde ve etkin bir şekilde yürütülmektedir. Bu çerçevede dizlerde aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak ilimizde yaşayan engelli bireylerin bedensel bilişsel sosyal kültürel eğitsel gelişmeleri destekleyerek yaşam kalitelerini yükseltmek onların sosyal hayatın her alanında diğer bireylerle eşit haklara sahip bir şekilde var olmamalı imkan sağlamak üzere çalışmalarımıza devam etmekteyiz. bu düşüncelerle sözlerime son verirken talimatları ve destekleyenler her zaman bizden yanında olan Sayın valimize ve değerliyse hanımefendiye teşekkür ediyor tüm engellerin bilinen gene noktasının en samimi duygularımla kutluyorum kendilerini mutlu huzurlu sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.'

ENGELLİLERİN YÜKÜNÜ PAYLAŞACAĞIZ
Vali Erdoğan Bektaş'da yaptığı konuşmada ise devlet olarak millet olarak engellilerin günü paylaşacaklarını ve hafifleteceklerini ifade etti.
Vali Bektaş engelliler haftasını kutladığını söyledi.

İftar yemeğinin ardından ise vali Erdoğan Bektaş sergi açılışını gerçekleştirdi.Vali Bektaş Veli protokol üyeleri birlikte sergideki eserlerin incelediler.

Gündem

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48