Vali Bektaş: "Kadınlarımız hertürlü övgü ve takdirin üzerindedir"

Vali Bektaş: "Kadınlarımız hertürlü övgü ve takdirin üzerindedir"

Vali Bektaş: "Kadınlarımız hertürlü övgü ve takdirin üzerindedir"

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, “İnanıyoruz ki şefkati, fedakarlığı, hoşgörüsü, bitmez tükenmez sevgisi ve üretkenliği ile ailenin ve toplumun temel direği olan kadınlarımızın toplumsal yaşantımıza olan katkısı ve desteği daha da gelişecek, ileriye gidecek ve güçlenecektir” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı açıklamada başta aziz şehitlerin ve kahraman gazilerin anneleri olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti.

Zonguldak Valisi’nin kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Yurdumuzun kurtuluş mücadelesinden başlayarak tarihimizde büyük ve önemli bir rol oynayan, toplumsal yaşantımızın, hayatımızın vazgeçilmez değerlerinden cefakar kadınlarımızın yaşamları süresince ortaya koydukları temeli sorumluluk, fedakarlık, sevgi ve özveriye dayalı yaşam tarzı her türlü övgü ve takdirin üstündedir.

Üretken ve yaratıcı doğaları sayesinde kadınlarımızın sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve pek çok alanda üstlendiği görevleri büyük bir başarıyla yerine getirerek, toplumsal yaşantımızın her safhasında etkin, verimli ve katılımcı olmalarından, ülkemizin kalkınmasında aktif rol üstlenmelerinden büyük bir memnuniyet duymaktayız.

İnanıyoruz ki şefkati, fedakarlığı, hoşgörüsü, bitmez tükenmez sevgisi ve üretkenliği ile ailenin ve toplumun temel direği olan kadınlarımızın toplumsal yaşantımıza olan katkısı ve desteği daha da gelişecek, ileriye gidecek ve güçlenecektir.

Onların özverili çalışmaları sayesinde elde edilen başarı, devletimizi yaşadığımız modern dünyada daha etkin ve daha güçlü bir konuma getirecektir.

Devletimiz her zaman kadınlarımızın sosyal ihtiyaç ve beklentilerinde yanında olacak, onların hak ve özgürlüklerinin daha da ileriye götürülmesine yönelik çalışmalara önem ve öncelik verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 20:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48