VALİ BEKTAŞ, "KURALLAR İNSANLAR İÇİNDİR "

VALİ BEKTAŞ, "KURALLAR İNSANLAR İÇİNDİR "

VALİ BEKTAŞ, "KURALLAR İNSANLAR İÇİNDİR "

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, geçtiğimiz günlerde ruhsatsız bir maden ocağında hayatını kaybeden Afganlı gencin kimliğinin araştırıldığını söyledi.

Vali Bektaş, Türkiye'de kayıtlı ve kayıtsız yabancı unsurların olduğunu ve mücadele etmeye çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi: 

“Kapatılmış, patlatılmış ocak, faaliyete geçirmeye çalışıyorlar. Kaçak işçi yani göçmen işçilerle bu işi yapılıyor. Çalışıyorsak ruhsatlı ocaklar'da çalışacağız, çalışıyorsak sigortalı olarak çalışacağız, çalışıyorsak çalışma güvenliğinin gerekli tedbirlerinin alınmış olduğu ocaklarda çalışacağız. Devlet düşünmüş 2 asgari ücret demiş, ruhsat şart demiş, bunlar olmadan çalışacak yer bulamıyorlar, öyle şey olmaz. Bu neyin kaçağı Ben söyleyeyim size, kuralların kaçağıdır. Kurallar kim içindir devlet için değil İnsanlar içindir. Devlet vatandaşı için bu kuralları koyuyor niye kaçak ocakları devlet önlemeye çalışıyor, niye ben istediğin gibi kendimi öldürebilirim deme lüksü yok vatandaşın. Sen istediğin gibi kendini öldüremezsin. Biz buna müsaade etmek etmeyiz. Kurallara uygun istediğimiz gibi yaşayalım, yaşamanın yollarını arayalım ölmenin değil.

KAYIT ALTINA ALIYORUZ

Ölen Afganlı mülteci üzerinden farklı kimlik çıkmasıyla alakalı olarak konunun araştırıldığını belirten Vali Bektaş, “Afganlı kendisi oraya gelmemiş birileri onu oraya getirmiş. Türkiye'de kayıtlı ve kayıtsız yabancı unsurların olduğu bir gerçektir ve bunu herkes biliyor ve mücadele etmeye çalışıyoruz. Kayıt altına almaya çalışıyoruz. Kayıt dışı ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48