Vali Bektaş'tan heyelan açıklaması

Vali Bektaş'tan heyelan açıklaması

Vali Bektaş'tan heyelan açıklaması

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, son zamanlarda sağanak yağış nedeniyle meydana gelen heyelanların ardından önemli açıklamalarda bulundu.
Heyelana köklü bir müdahale yapılması gerektiğini söyleyen Vali Erdoğan Bektaş, vatandaşların mağdur edilmemesi için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. 
Vali Bektaş şöyle konuştu: “İşe başlarken ihmal ettiğimiz yapısal sorunlar bize daha sonra fatura olarak geri dönüyor. Zamanında bu yapılaşmalar yapılırken gerekli plan ve etüdlerin yanı sıra kuralına uygun çalışmalar yapılmayınca tabiat şartları bir süre sonra, geçerli, etkili oluyor. Ardından binalar yıkılmaya başlıyor. Rize ile kıyaslarsak, buruda çok fazla yağmur yağmadı. Ama bu kadar yağmur bile heyelana sebep oldu. Olaya köklü bir müdahale gerekiyor. Yapı stoğunun bu açıdan elden geçirilmesi gerekiyor. Temel sorunlar, su yönetimi sorunları, zemin etüdlerinin incelenmesi gerekiyor. Sorunların oturup baştan düşünülmesi gerekiyor. Biz günlük olan gelişmeleri izliyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden sorunları çözmeye çalışıyoruz. Daha kalıcı işleri de ilgili kuruluşlardan bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48