VALİ BEKTAŞ VE ALAN’DAN HAYVANSEVERLERE MÜJDE

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ile Belediye Başkan Selim Alan, hayvan severlerin sevineceği bir müjde verdiler.

VALİ BEKTAŞ VE ALAN’DAN HAYVANSEVERLERE MÜJDE

Kent Konseyi tarafından Hayvan Hakları konferansı toplantısı yapıldı. 
Zonguldak Kent Konseyi tarafından hayvan haklarını tanıyan ve farkında olan şehir hayatını yaratılmasına katkıda bulunmak amacıyla hayvan hakları yol haritası toplantısı gerçekleştirildi. Dedeman Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Vali Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun, Tarım İl ve İlçe müdürleri daire müdürleri veterinerler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı. 
Toplantıda konuşan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş,

“Zonguldak ölçeğinde bu konunun çözümü için temel adımla atıldı. İnşallah bu proje sonuçlandığında hedeflediğimiz amaca ulaşmış oluruz. Sokak hayvanı diye bir tabir gelişmiş ülkelerde yok. Gelişmiş ülkelerde her şeyin bir kuralı bir sitemi var. Sokakta anca sahipli ve sahibinin kontörlü altında gezebiliyor. Bunun dışında hayvanların bir sistemi var nerede bulunacaklar. Hastalandığında kim bakacak bunun belli olması lazım. Hayvanla ve insanlar iç içe yaşamak zorundalar bu sokak hayvanlarının insanlara getirdiği güzellikler var. Bunun yaşarken olası tehlikelerin ortaya çıkmaması için sistemleri düşünüyoruz o aşamadayız umarız başarırız” şeklinde konuştu. 
 

ALAN, “HEZKETE AÇACAĞIZ”
Alan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş’ın katılımı ile, Zonguldak Kent Konseyi’nin düzenlemiş olduğu, hayvan hakları yol haritası toplantısına katıldık. Yaradanın sessiz kulları olan sokak hayvanlarımız için inşallah yakında barınağımızı da hep birlikte hizmete açacağız. Sokak hayvanlarımızın sorunlarına çözüm bulmak için hayvansever dostlarımız ile birlikte tüm gayretimiz devam etmektedir.”

Gündem

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 22:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48