Vali Bektaş Zonguldak'ta son Cuma Namazını kıldı...

Vali Bektaş Zonguldak'ta son Cuma Namazını kıldı...

Vali Bektaş Zonguldak'ta son Cuma Namazını kıldı...

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Cuma namazını acılık Hazreti Ali camii'nde kıldı.

Yeni tip koronavirüs  sebebiyle tedbir amaçlı olarak üç aydır camilerde toplu olarak namaz kılınması yasaklanmıştı . Ancak son 2 haftadır ise tüm Türkiye çapında ve Zonguldak'ta Cuma namazları belirlenen açık alanlarda toplu olarak kılınmaya başlanmıştı. Normalleşme süreci ile birlikte bu hafta ilk kez Zonguldak'ta cuma namazı camilerde toplu olarak kılındı.

Sosyal mesafe uygun olarak cemaat camilerde ve avlularda saf tutarak ibadetini gerçekleştirdi. Okunan cuma namazı vaazından sonra ise Ayrıca hafızlık eğitimi veren imam hatipler için velilere öğrencileri kayıt yaptırın çağrısında bulunuldu.

VALİ BEKTAŞ VE BELEDİYE BAŞKANI ALAN ACILIK CAMİİ'NDE CUMA NAMAZINI KILDI  

Vali Erdoğan Bektaş ve Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ise Cuma namazını acılık Hz Ali camii'nde kıldı. Namaz bitiminde ise Vali Erdoğan Bektaş gazetecilerin kararname ile ilgili sorusunu cevapsız bıraktı ve sadece tüm Zonguldak halkının cuma'sını kutladığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48