Vali Çınar Oy Verdi...

Vali Çınar Oy Verdi...

Vali Çınar Oy Verdi...

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Anadolu Ajansının düzenlediği Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı.

AA tarafından düzenlenen Yılın Fotoğrafları oylaması hakkında bilgi alan Vali Çınar, haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Çınar, haber kategorisinde Amer Almohibanynin Doğu Gutada bayram ile Wisam Hashlamounun Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk, yaşam kategorisinde Arif Hüdaverdi Yamanın Somalide çocukların oyunu, spor kategorisinde ise Şener Toktaşın Bitliste kayak antrenmanı başlıklı fotoğraflarına oy verdi.

Fotoğrafların birbirinden güzel ve başarılı olduğunu belirten Çınar, fotoğrafları seçmekte zorlandığını söyledi.

Çınar, Doğu Gutada bayram başlıklı fotoğrafın savaşın, felaketin resmini gösterdiğini, hayattaki acımasızlığın ve tezadın bir fotoğrafı olduğunu ifade ederek, Wisam Hashlamounun Direnişin sembolü 16 yaşındaki çocuk fotoğrafı ise bütün dünyada şöhret olmuş, zulmün zirve yaptığı bir noktanın fotoğrafı. Gücü olanların ya da güçlü olduğunu sananların aynı zamanda zalimlik ve korkaklıklarını da içinde barındıran bir anlayışın suçsuz, günahsız, silahsız bir çocuğu gözlerini de bağlamak suretiyle nasıl mahkum etmeye çalıştıkları ancak o gencin içindeki o iradenin, imanın dışarı yansıyışı var. Büyük bir güçle, direniş ve karşı koyuşun fotoğrafı. dedi.

Somalide çocukların oyunu başlıklı fotoğrafın her şeye rağmen hayatın önemli ve güzel olduğunu anlatan bir fotoğraf olduğunu vurgulayan Çınar, Bitliste kayak antrenmanı adlı fotoğrafın anın yakalanması açısından güzel olduğunu dile getirdi.

Çınar, birkaç yıldır bu oylamaya katıldığını anlatarak, Gerçekten değerli bir çalışma. İşleri fotoğraf çekmek olan, kritik anlarda, zor yer ve şartlarda çalışan arkadaşların kendi işlerini iyi yapmaları anlayışıyla zaten bu fotoğrafları çekiyorlar ama hepsinden önemlisi bu güzel fotoğrafların hepsini birden gözümüzün önüne koyabilmeleri açısından onları tebrik ediyorum. Bu fotoğraf yarışması sıra dışı, güzel, sanatsal değeri ve prestiji yüksek bir çalışma. diye konuştu.

 

haber

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2017, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48