Vali Çınar'dan 23 Nisan Mesajı

Vali Çınar'dan 23 Nisan Mesajı

Vali Çınar'dan 23 Nisan Mesajı

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle mesaj yayımladı. Vali Çınar mesajında, “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Milli Egemenliğimizin, bütün dünyaya ilan edilişinin 98. Yıldönümünü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Büyük Önder Atatürk’ ün geleceğimiz olan çocuklara duyduğu sarsılmaz güvenin ve sevginin ifadesi olarak çocuklara armağan ettiği ve milli bayram olarak kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkumuzu kendi çocuklarımızla paylaştığımız kadar dünya çocukları ile de paylaşmaktayız.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün, “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesine dayanarak dostluk, kardeşlik ve barış adına verdiğimiz tüm mesajlar, bu bayram vesilesi ile tüm dünyaya yayılmakta ve bu temennilerimizin yaygınlaşmasına katkı sağlamaktadır.

Ülkemizin ve dünyanın geleceği çocuklarımızın elinde şekillenecektir. Onlara duyduğumuz güven ve imkânlar dâhilinde kendini geliştiren ve daha iyi bir gelecek için çabalayan çocuklarımız sayesinde inanıyorum ki, Ülkemiz hızla gelişip güçlenecek ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Birinci Meclisimizin tüm kahraman üyelerini ve Milli Mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2018, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48