Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı

Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı

Zonguldak’ta Çocuk Koruma İl koordinasyon Toplantısı, Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıda, Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde alınması gereken önlemler masaya yatırıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yürütülen, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında düzenlenen 2019 yıl sonu İl Koordinasyon toplantısı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında yapıldı.

Toplantıda çocuk alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek çocuk koruma alanında yer alan kurumların çalışmaları incelendi, 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında alınan tedbir sayıları, alınma nedenleri ve uygulamaları değerlendirilerek 2020 yılı için uygulamalarda kurumlar arası işbirliği ile yapılacak olan çalışmalar planlandı.

RİSK DÜZEYİ YÜKSEK BÖLGELERE YÖNELİK PROJELER YAPILACAK

Ayrıca 2019 yılı içerisinde yapılan risk analizi çalışmalarına göre risk düzeyi yüksek olan bölgelerdeki çocuk ve aileler her yönden değerlendirilerek psiko-sosyal, ekonomik vb. açılardan ne tür çalışmalar yapılması gerektiği ve kurumların işbirliği ve koordinasyonu ile İl genelinde yapılacak olan çalışmaları belirlemek adına program ve projelerin yapılması değerlendirildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Vali Yardımcısı Vekili ve Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak, Alaplı Kaymakamı Vedat YIlmaz ve Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı, Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı, ZBEÜ Rektör Vekili, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Göç İdaresi Müdürü, İl Müftüsü, İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü, İlçelerimizin Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri ile sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri katıldılar.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner12

banner38

banner4

banner37

banner39