VALİ TUTULMAZ'DAN HAK-İŞ'E ZİYARET

VALİ TUTULMAZ'DAN HAK-İŞ'E ZİYARET

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz HAK-İŞ Konfederasyonu'nu ziyaret etti.Ziyarette Hak-iş Konfederasyonu İl Başkanı Nihat Oruç ve  yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.
HAK-İŞ başkanı Nihat Oruç yaptığı açıklamada, Vali Mustafa Tutulmaz'a ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve sendikalar hakkında kendisine bilgiler verdi.
Hak-iş Başkanı Nihat Oruç, Hak-iş'e bağlı 21 sendika bulunduğunu ve bölgede de belediyeler ve Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde de örgütlü olduklarını ifade etti.
Vali Mustafa Tutulmaz'da, Hak-iş üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

HAK-İŞ Konfederasyonu ziyaretinde gazetecilerin koronavirüs vaka artışı ile ilgili sorularını cevaplandıran Vali Mustafa Tutulmaz, çarpıcı ve vahim açıklamalarda bulundu.
Vali Tutulmaz, "Günlük vaka sayısında 200'ün üzerine çıktık. Ancak bir taraftan da sevindirici bir yanı var, Karadeniz’e sınırı olan, Karadeniz’deki iller arasında en iyisiyiz.  Ancak 206'da çok yüksek bir rakam ve biz vatandaşların daha çok hassas olmasını istiyoruz. Bu haftada aynı rakamlar çıkabilir belki birkaç rakam üstüne çıkabilir son günlerdeki rakamlar bunu gösteriyor."dedi.

Vali Mustafa tutulmaz daha önce corona geçirenlerin de ikinci kez koronaya yakalandıklarına dikkat çekerek, "Salgının bulaşıcılığı çok hızlandı. En küçük ihmal de bulaşıyor. Daha önce geçirenler tekrar geçiriyor. Mutatdan sonra salgına yakalananlar tekrar yakalanmaya başladı. Biz yakalandık bir daha yakalanmayız diye bir kural yok. Çok dikkatli ve hassas olmamız gerekiyor vatandaşların. Şu anda yakın çalışma arkadaşlarımdan iki tanesi hastalığı geçirdikleri halde tekrar yakalandılar."şeklinde konuştu.

Aşı konusunda da açıklama da bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, 'Bunun için dikkatli olmaya devam etmemiz lazım. Aşılarımızı olmaya devam etmemiz lazım.Aşı konusunda ülke genelinde iyi durumdayız. Önümüzdeki süreçte iyi günleri hep beraber göreceğiz."ifadesini kullandı.

Vali Mustafa Tutulmaz Ramazan ayında ek tedbirler alınıp alınmayacağını yönündeki soruya ise: “Şu anda ekstra bir tedbir arayış içersinde değiliz. Genel içişleri bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen tedbirleri uyguluyoruz. Farklı bir tedbir içerisinde değiliz. Rakamlar bu eğilim içerisinde devam ederse ancak ve ekstra bir rakamlara ulaşılırsa hastanelerin yükünü artıracak bir sayıya ulaşırsak biz de ek tedbirler alırız."diye konuştu.

Vali Tutulmaz, Bartın’da güney Afrika mutantı görüldü Zonguldak’ta da var mı? sorusuna evet var diye cevap verdi. Vali tutulmaz Afrika mutantlı vaka sayısı ile ilgili bilgi vermedi.


Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48