Valilik sessiz yapilan define açıklık getirdi!

Zonguldak Valiliği 82 yaşında solunum sıkıntısı nedeniyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren hastanın defniyle ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, “Covid-19 pozitif gibi önlemler alınıp defnedilecektir” denildi.

Valilik sessiz yapilan define açıklık getirdi!

Zonguldak Valiliği, basın yayın organlarında 25 Mart tarihinde defin işlemleri gerçekleştirilen kişi ile ilgili çıkan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirmek üzere İl Sağlık Müdürlüğü'nde yapılan açıklamayı duyurdu
 

. "TESTİ NEGATİF GELMİŞTİR
İl Sağlık Müdürlüğü'nün 2 kişinin vefatına ilişkin yaptığı bilgilendirme açıklaması şu şekilde: "Vefat eden S.K.S. isimli erkek hastamız 56 yaşında olup şeker hastalığı mevcuttur. Akciğer enfeksiyonu nedeniyle sık sık hastanede tedavi gören bir hastadır. Yine 20 Mart 2020 tarihinde akciğer enfeksiyonu teşhisi nedeniyle hastaneye yatırılmış, 25 Mart 2020 tarihinde vefat etmiştir. Hastanın yapılan Covid-19 PCR testi negatif gelmiştir. Defin işlemi, ölüm olaylarında şüphe varsa, teyit olmasa da her ihtimale karşı teyit varmış gibi tedbir amaçlı olarak gerekli önlemler alınarak yapılmıştır. 
 

DEVREK'TEKİ 82 YAŞINDAKİ KİŞİ 
Ayrıca vefatı nedeniyle bugün defnedilecek olan E.B.isimli 82 yaşında erkek hasta 25 Mart Çarşamba günü Devrek Devlet Hastanesine solunum sıkıntısı nedeniyle başvurmuş olup, Yoğun Bakım ihtiyacı olduğundan Atatürk Devlet Hastanesin'de tedavi altına alınmış, vefat etmiştir. Vefat eden hastamızın alınan örnek sonucu henüz çıkmadığından vurgulandığı gibi Covid 19 pozitif gibi önlemler alınıp defnedilecektir"

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48