VALİLİKTEN BULUNAN CESETLERLE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

VALİLİKTEN BULUNAN CESETLERLE İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Zonguldak Valiliği, Çaycuma’da toprağa gömülü olarak bulunan iki erkek cesediyle ilgili ayrıntılı açıklama yaptı.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklama aynen şöyle:

“17.07.2020 tarihinden itibaren çalışmak amacıyla Zonguldak Çaycuma Nebioğlu Beldesi Yeşilyurt Mahallesine giden ve kendisinden haber alınamayan S.Ç. isimli şahsın ailesinin Çaycuma Cumhuriyet Başsavcılığına kayıp şahıs olarak başvurması üzerine, olayla ilgili şüpheli olarak değerlendirilen S.A., İ.A. ve M.G.’ın ev ve eklentilerinde 21.07.2020 tarihinde saat 22.00 sıralarında arama yapılmıştır.
Arama yapılan evlerde cinayete ilişkin iz ve emarelere rastlanılması üzerine Zonguldak İl J.K.lığı İsth. Şb.Md.lüğü, JASAT, OYİT, Çaycuma İlçe J.K.lığı ve Perşembe J.Krk.K.lığı ekiplerinin kapsamlı çalışması neticesinde; S.Ç. ve S.Ç. isimli şahısların S.A. tarafından ateşli silahla öldürüldüğü, akabinde S.A., İ.A. ve F.Ç. isimli şahıslar tarafından cesetlerin traktör ile ormanlık alana götürülerek gömüldüğü bilgileri tespit edilmiştir.
Cesetlerin gömüldüğü değerlendirilen ormanlık bölgede iz takip ve kadavra köpek unsurlarıyla birlikte yapılan arama neticesinde, S.Ç. ve S.Ç. isimli şahısların cesetlerine gömülü vaziyette ulaşılmıştır. Şahısların cansız bedenleri otopsi yapılmak üzere Çaycuma Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır. Olaya karıştığı tespit edilen (8) şüpheliden M.G., S.N.A., D.A., F.Ç. ve Y. E. isimli şahıslar C. Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup, S.A., İ.A. ve S.K. isimli şahısları yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48