VATANDAŞTAN YOLSUZLUĞA TEPKi!

Gazetemizin dünkü yayınında belgeleri ile ortaya koyduğumuz kamu ihalelerinde usulsüzlük ile ilgili haber, Zonguldak ve Ankara gündemine otururken vatandaşın da yolsuzluklara tepkisi çığ gibi büyüyor. Aynı adreste gösterilen MESA inşaat, Aydınhan İnşaat ve Recep Beytekin isimli firmaların kamu kurumlarından aldıkları ihalelerin ve teminat mektubu veren bankaların incelenmesini isteyen vatandaşlar, vergilerinin nereye gittiğinin sorgulanmasını istiyorlar.

VATANDAŞTAN YOLSUZLUĞA TEPKi!

Gazetemize gelen belge ve bilgiler doğrultusunda dün üç inşaat firmasının kapı numarasına kadar aynı adres bilgileri ile kamu kurumlarının inşaat ihalelerine girerek usulsüzlük yaptığı ve bu şirketlerin inceleme sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından devletin tüm ihalelerinden men edildiğine dair haberimiz kamuoyunda ses getirdi.

Gerek Gazetemizi arayarak, gerekse internet sitemizdeki haberin altına yorumlarında yapılan usulsüzlüğe vatandaştan yoğun tepki geldi.

TEMİNAT MEKTUPLARI NASIL VERİLDİ?

Gazetemize gelen vatandaşların sorularını, üzerimize düşen kamu görevi sorumluluğu nedeni ile yine buradan aktararak, gerekli yerlerin konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyoruz.

Kamuoyu merak ediyor:

Üç firmanın adreslerinin aynı olduğu halde, bankadan teminat mektubunu bu kadar kolay nasıl aldılar?

Aynı adreste gösterilen bu üç firmanın ayrıca birbirlerine de kefil olarak bankadan aldıkları 500’er bin TL’lik teminat mektupları usule uygun mu?

Bankalar bu kadar kolay teminat mektubu verebiliyorlar mı, bunun bir denetim mekanizması yok mu?

İHALE VEREN KAMU KURUMLARI İNCELENECEK Mİ?

Vatandaşların sitemize gelen yorumlarında, savcılığın ve emniyet güçleri göreve davet edilirken, ihale veren kamu kurumlarının özellikle İl Özel İdaresi, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) ve Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından üst üste verilen ihalelerin incelenmesini istemekteler.

Vatandaşın vergileri ile bu kurumların çalıştırıldığı düşünülürse vatandaş tepkisinde haklı;

Biz sadece kamuoyunun haklı tepkisini olduğu gibi aşağıda birkaç örnekle aktarıyoruz:

 

ahmet yılmaz

Gerçekten çok yazık çok. Bu devlet başı boşmu bukadar. Bu ihaleler nasıl verilmiş.Bukadar.bu daire müdürleri uyuyormuydu?

 

Murat karlı

Bir adreste 3 şirket vay be .bu ihaleleri veren daire müdürleri hiçmi tebligat adreslerine bakmamışlar bugüne kadar.Geçmişde ne ihale alındıysa ve alınıyorsa eğer girdikleri ihalelere bu şirketlerde aynı teklif veriyorsa burdaTCK kanununa göre ihaleye fesat karıştırma var ve bile bile daire müdürleri bu adreslere bakmıyorsa kurum ve kuruluşları aracılık etmekle dolandırıcılık var.

 

Osman gündüz

Hilleli davranışlarla ihaleye fesat karıştırma sucu oluşuyor.Türk Ceza Kanunu 235 maddenin a bendi.şirketler aynı adreste ve ihalelere aynı ihalelere teklif verme ne güzel devleti soymaca. ah sayın Cumhurbaşkanım ah görün bu işleri. Sabredin ama güzel şeyler olacak.

 

Kemal kılıç

Yazık yazık gerçekten yazık sayın değerli cumhuriyet savcılarımız lütfen bu konuları araştırın bu milletin hakkını kim yiyorsa gereğini Allah rızası için yapınız

 

Nalan Guray

Haber doğrulukla belgeyle haber olur, Teşekkürler gündem67

 

Yahya

Bu nasıl bir soygun Gazeteciler polisin saldırısını kınayacağınıza bu şekilde olan gerçek haberleri ulusu muza duyurun,Ey Şerefli Türk polisi bu kadar belge varken bunlara yapılacak olan operasyon teşekkül halinde suç örgütü kurmaktan yapılmalımıdır. 
Bizim paralarımız Zonguldak halkı sizde tepkisiz kalmayın

 

osman

iştegercek haber anlayısıtebrıklergündem

Not: Gelen yüzlerce yorumdan onaylanan birkaç yorumu aktardık. Bilinmelidir ki yorumlar gerçek kişilerin IP’leri ile sitemiz altyapısında kayıtlıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
KERIM KUBALAS
KERIM KUBALAS - 5 yıl Önce

BU NEYA ZONGULDAĞIN SAHIBI YOKMU BU HABERLER YENILIR YUTULUR HABER DEĞİL.

KERIM YILDIRIM
KERIM YILDIRIM - 5 yıl Önce

UTANMAZ BU ADAMLAR UTANMAZ..ARKALARINDA KIM VAR ONU IYI ARAŞTIRAN BU ADAMLARDA YUREK DIYE BIRSEY YOKTUR.ARKALARINDA APO BABALARIMI VAR IYI ARAŞTIRN.

BATUHAM
BATUHAM - 5 yıl Önce

NE OLCAK CANIM MKYK UYESI ABLALARI VAR KURTARIR ONLARI HEMENCIKKK.ZATEN BAŞLADILAR BAKANLIĞIN YOLLARINI AŞINDIRMAYA

MURAT CANDAŞ
MURAT CANDAŞ - 5 yıl Önce

NASIL BIR YUZ VAR BUNLARDA YAV..BUNLAR KAN EMICE KAN EMICI.

Zonguldaklı vatandaş
Zonguldaklı vatandaş - 5 yıl Önce

Çoluk çocuklarının boğazında kalsın gebersinler bunu yapanlar

ethem kışlalı
ethem kışlalı - 5 yıl Önce

Paraları olmadığı için ağladılar…

ME-SA İnşaat sahibi Mecit Aydın ve eniştesi Sabri Tığ.Yıl 2005 paraları olmadığından ağlayarak,Ak Partiyi, Zonguldak’ta iyi temsil etmek istiyoruz. Müslümaların daha güçlü olması arzusunda olduklarından dem vurarak bizi duygusal tarafımızdan yakalayıp Karaelmas Üniversitesi ana bina karşısındaki araziyi aldıklarını ama burada inşaat yapacak paralarının olmadığını yalvararak anlattıklarında…
Bana ”Ethem Kışlalı” 7 daire karşılığında ortaklık teklif ettiler.
Toplam ödenmesi gereken meblağ 125.000 euro idi.
Zamanında inşaata başlamadıkları için(kendileride beni haklı bulduklarını belirttiler o tarihlerde) imza ve belge karşılığında verdiğim 50.000 euroyu geri ödemeleri konusunda anlaştık!
Yalancılar Zonguldak politikasında rol oynamaya çalışıyorlar…

Sabri Tığ,her konuştuğumuzda parayı ödeyeceklerini bunun namus borcu olduğunu borcuna sadık olmayanın namusundan şüpheleneceğini her defasında belirtti…
Ama her defasında ima yollu,yalnız olmadığını Mecit’in sorun çıkarttığını ifade etti.
Paranın çok az bir kısmını banka yolu ile ödeyen-diğer kısmını ödeyeceğiz diye sallayan bu Ak Partili, güya İslam’a ve müslümanlara hizmet aşkıyla yanıp tutuşan yalancılar Zonguldak politikasında rol oynamaya çalışıyorlar.

Ya dürüst olun, ya vermiyorum deyin bağışlayayım…

Dosyamız hazır,kimseye zarar vermeden anlaşarak halletmeye çalıştığımız alacak paramızı inkar eden bu çakma Zonguldak’lı Mecit ve sevgili eniştesi Sabri Tığ sizi buradan ifşa ediyorum.
Borçlusunuz ve ilk yaptığınız binanın inşaat temel parasını da ilk malzeme parasını da ben verdim.
Sayemde evinize ekmek işinize de malzeme aldınız!
Paramızın üzerine yatmayın.Müslümansınız ya dürüst olun,adam gibi veremiyoruz deyin bari bir kısmını sadaka olarak bağışlayayım…

Müslümansınız ya, size acayip beddua ediyorum… Haram olsun…

Sizi AK PARTİ içinde tutan adamlara da ayrıca teessüf ediyorum.
Sabri Tığ buradan çağrımı tekrarlıyorum borcunu ödeee.
İmzaladığımız belge ve e-maİl yolu ile yazışmalar ve ME-SA adına yaptığınız banka ödemeleri elimizde (kira diye göstermiş olmanız sizi kurtarmaz!) Müslümansınız ya, size acayip beddua ediyorum…
Size AK Partili bunlar dürüst insanlar diye güvenmiştim.Haram olsun.

Ethem kışlalı
Ethem kışlalı - 5 yıl Önce

ME-SA İNŞAAT ZONGULDAK VE AK PARTİ ZONGULDAK
ME-SA İnşaat sahibi Mecit Aydın ve eniştesi Sabri Tığ.Yıl 2005 paraları olmadığından ağlayarak,Ak Partiyi, Zonguldak[xt]ta iyi temsil etmek istiyoruz. Müslümaların daha güçlü olması arzusunda olduklarından dem vurarak bizi duygusal tarafımızdan yakalayıp Karaelmas Üniversitesi ana bina karşısındaki araziyi aldıklarını ama burada inşaat yapacak paralarının olmadığını yalvararak anlattıklarında...
Bana [xt][xt]Ethem Kışlalı[xt][xt] 7 daire karşılığında ortaklık teklif ettiler.
Toplam ödenmesi gereken meblağ 125.000 euro idi.
Zamanında inşaata başlamadıkları için(kendileride beni haklı bulduklarını belirttiler o tarihlerde) imza ve belge karşılığında verdiğim 50.000 euroyu geri ödemeleri konusunda anlaştık!
Sabri Tığ,her konuştuğumuzda parayı ödeyeceklerini bunun namus borcu olduğunu borcuna sadık olmayanın namusundan şüpheleneceğini her defasında belirtti...
Ama her defasında ima yollu,yalnız olmadığını Mecit[xt]in sorun çıkarttığını ifade etti.
Paranın çok az bir kısmını banka yolu ile ödeyen-diğer kısmını ödeyeceğiz diye sallayan bu Ak Partili, güya İslam[xt]a ve müslümanlara hizmet aşkıyla yanıp tutuşan yalancılar Zonguldak politikasında rol oynamaya çalışıyorlar.
Dosyamız hazır,kimseye zarar vermeden anlaşarak halletmeye çalıştığımız alacak paramızı inkar eden bu çakma Zonguldak[xt]lı mecit ve sevgili eniştesi sabri tığ sizi buradan ifşa ediyorum.
Borçlusunuz ve ilk yaptığınız binanın inşaat temel parasını da ilk malzeme parasını da ben verdim.
Sayemde evinize ekmek işinize de malzeme aldınız!
Paramızın üzerine yatmayın.Müslümansınız ya dürüst olun,adam gibi veremiyoruz deyin bari bir kısmını sadaka olarak bağışlayayım...
Sizi AK PARTİ içinde tutan adamlara da ayrıca teessüf ediyorum.
Sabri tığ buradan çağrımı tekrarlıyorum borcunu ödeee.
İmzaladığımız belge ve e-maİl yolu ile yazışmalar ve ME-SA adına yaptığınız banka ödemeleri elimizde(kira diye göstermiş olmanız sizi kurtarmaz!) Müslümansınız ya,size acayip beddua ediyorum...
Size AK Partili bunlar dürüst insanlar diye güvenmiştim.Haram olsun.

Orhun
Orhun - 5 yıl Önce

Adamın yazılarından küfür eksik olmuyor. Kadınların kızlarımızın okudugu gazetelerde bile ağzından küfür eksik olmuyor. Demekki o zihniyette yetişmiş. Kendi karisida okuyup sirtinimi sivazliyor acaba?
Sn. H.Cebi adamlığını bozma. O karakter yoksunu insanın kim ne olduğunu biliyor zaten

SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48