VERGi BiLiNCi ÇOK ÖNEMLi

Vergi Dairesi Başkan’ından ZGC ‘ye ziyaret 

VERGi BiLiNCi ÇOK ÖNEMLi

Zonguldak Gazeteciler Cemiyetini (ZGC) ziyaret eden Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz, Vergi bilinci çok önemli dedi.
Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık yaptığı konuşmada Halil İbrahim Temiz e ziyaretinden dolayı teşekkür etti.
Kısa bir süre önce Kocaeli'nden Zonguldaka  gelerek göreve başladığını belirten Vergi Dairesi Vaşkanı Halil İbrahim Temiz, Zonguldak'ı çok beğendiğini ve insanların çok iyi kalpli olduğunu ifade etti.
Gazetecilerle karşılıklı sohbet eden Vergi Dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz, Vergi bilincinin çok önemli olduğunu ifade etti.
Zonguldak'ta 35 bin dolayında vergi mükellefinin bulunduğunu belirten Halil İbrahim Temiz şunları ifade etti.

ZONGULDAK TÜRKIYE'DE iLK 10'DA..
Zonguldak'ta bulunmaktan çok mutluyum. Zonguldak'ta atandıktan sonra Sayın başkanım Beni ziyaret ederek mutlu etti, yalnız olmadığımızı gösterdi ve nazik ziyaretlerinden dolayı gerçekten sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Amacımız Zonguldak iline ve genelinde ülkemize hizmet etmektir. basınımızın güzide mensupları ile Bir arada olmaktan gerçekten mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. misafirperverliğin için de çok teşekkür ediyorum.Zonguldak çok beğendim gerçekten çok sıcak insanlarla karşılaştım. Kocaeli'den geldim ve Anadolu özlemişsin gerçekten Çok sıcakkanlı misafirperver bir yol sorduğunda bir yer tarif et dediğinizi insanlar neredeyse sizinle beraber gelebilecek kadar sıcak kanlılar O yüzden Zonguldak'ta olmaktan mutluyum ve Zonguldak'ta çok sevdim.

Zonguldak Vergi Dairesi olarak rutin çalışmalarımız devam ettiğini belirten vergi dairesi başkanı Halil İbrahim Temiz, Yıl sonu itibariyle Zonguldak'taki vergi oranları diger illere oranka kıyaslaması açıklanacak. Ancak Zonguldak Vergi de Türkiye'de ilk 10 il içerisinde bulunuyor diyebiliriz. Şeklinde konuştu.

Vergi barışı ile ilgili asında çıkan haberleri okuduğunu Ancak şu anda kendine oluşan bir bilgi olmadığını ifade eden vergi dairesi Başkanı Halil İbrahim Temiz,
Vergi tahsilatı konusunda Yeniden değerleme oranı kadar ilimizi artış sağlanıyor. vergi tahsilatında Zonguldak Türkiye ortalaması seyrediyor. dedi
Vergi bilinci konusunda konuşan Halil İbrahim temiz, her yıl Vergi Haftası kutlanıyor. Her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta da çeşitli etkinliklerimiz oluyor kamuoyuna yönelik, öğrencilere yönelik, çalışanlarımıza yönelik bilgilendirme toplantıları devam ediyor. Bu kapsamda üniversitemizi ziyaret edip vergi bilinci anlamda bir farkındalık konferansı verebiliyoruz. ilkokul öğrencilerinde vergi tanıması anlamında zaman zaman ziyaretlerimiz oluyor onlara vergiyi anlatıyoruz anlayabilecekleti düzeyde sunumlarımız oluyor. Vergi bilinci çok önemlidir. Çok önem arz eden bir konudur. Dedi.


 

Gündem

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48